Vilhelm Hammershøi v kurzu
22. července 2024
Text Chmelařová Marcela | Datum 30.01.2014
V lednové aukci Adolf Loos Apartment and Gallery se prodalo výjimečné rané plátno Otakara Kubína v novém autorském aukčním rekordu. Obraz původem ze sbírky Františka Čeřovského koupil dražitel na sále za vyvolávací cenu 5 milionů korun včetně provize.
Nejzásadnější malba Otakara Kubína, která se u nás zatím objevila v aukci (více o její provenienci a historii zde) téměř dvojnásobně překonala dosavadní český malířův aukční rekord.
Vysoká cena obrazu Music Hall Bobino, vystavovaného desetiletí také pod hlavičkou Národní galerie, se odvíjí od jeho zcela specifického postavení v rámci Kubínova díla (o autorovi více zde). Jiné dvě zajímavé rané Kubínovy práce se před časem dražily v Londýně, na našem trhu se následně zatím neobjevily (zde).
Všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize.
2 / Otakar Kubín: Zátiší / 1912 - 14
olej na plátně / 62 x 80 cm
cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006
3 / Otakar Kubín: Krajina z jižní Francie
olej na plátně / 65 x 121 cm
cena: 1 416 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 12. 2007
4 / Otakar Kubín: Vesničané z Auvergne / 1945
olej na plátně / 81,5 x 66 cm
cena: 1 320 000 Kč / Meissner - Neumann 24. 3. 2013
5 / Otakar Kubín: Ležící dívčí akt
olej na plátně / 89 x 116 cm
cena: 1 121 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 10. 2007
6-8 / Otakar Kubín: Akt na židli / 1943
olej na plátně / 100 x 64,5 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Pictura 31. 5. 2012
6-8 / Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921
olej na plátně / 146 x 114 cm
cena: 1 140 000 Kč / 1. Art Consulting 10. 11. 2010
6-8 / Otakar Kubín: Jezero Siguret / 1929
olej na plátně / 73,5 x 92 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Kodl 15. 5. 2011
9-10 / Otakar Kubín: Stolní zátiší s kyticí
olej na plátně / 81 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 2. 12. 2012
9-10 / Otakar Kubín: Stojící dívčí akt / 1948
olej na plátně / 80 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 19. 5. 2013
Zajímavé aukční výsledky nejznámějšího dánského malíře
22. července 2024Zajímavé aukční výsledky a celonárodní sbírka pro Louvre
18. července 2024Zajímavé aukční výsledky letošního jubilanta
15. července 202422. července 2024
18. července 2024
15. července 2024
9. srpna 2023
5. prosince 2022
4. července 2022
20. března 2023
19. března 2023
15. března 2023