Nové číslo art+antiques / 2016-12

prosinec 2016 / leden 2017

Nové číslo art+antiques zve k návštěvě retrospektivy slovenského umělce Julia Kollera ve vídeňském MUMOKu. V profilovém rozhovoru je představen Jan Nálevka, který aktuálně vystavuje v Liberci, a hlavní téma čísla je věnováno islámskému umění v českých sbírkách.

art+antiques


prosinec 2016/
leden 2017

 

Z dalších materiálů čísla je třeba vyzdvihnout recenzi na archeopark Pavlov, článek o výstavě věnované fanoménu syntonosu v české krajinomalbě přelomu 19. a 20. století, kterou připravila galerie v Chebu, nebo pětistránkový přehléd zpráv a zajímavostí ze světa umění v roce 2016.

V rubrice antiques se kurátorka Uměleckoprůmyslového musea Martina Lehmannová věnujeme jednomu mimořádnému bohemiku nabízenému na jaře na aukci vídeňského Dorothea. Jedná se o kubistické vybavení jídelny od Jindřicha Ecka, které bylo v červnu vydraženo za více než 2 miliony korun a které výrazně rozšiřuje naše poznání kubismu v interiérovém designu.

Důležitou novinkou je změna na postu šéfredaktora časopisu, kterou ve svém editorialu oznamuje Jan Skřivánek. Od nového roku jej ve funkci střídá Josef Ledvina, Skřivánek se podle vlastních slov bude věnovat rozvoji nových projektů a koordinaci doplňkových aktivit časopisu i ART+.

 


Související články

Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností

Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností

50. jubilejní veletrh Antique 18.–21. 4. 2024

Ve čtvrtek 18. dubna se opět Novoměstská radnice otevře všem zájemcům o starožitnosti. Na programu bude kromě expozic jednotlivých prodejců i bohatý doprovodný program, jak už je na veletrhu Antique zvykem. Přehlídka potrvá do neděle 21. dubna.

17. dubna 2024
Nová Ročenka Art+: Po rekordních letech se trh vrátil do normálu

Nová Ročenka Art+: Po rekordních letech se trh vrátil do normálu

Přehled trhu s uměním za rok 2023 v Ročence Art+

Český aukční trh s uměním se s obratem sálových aukcí ve výši 1,4 miliardy korun vrátil na úroveň, kolem níž osciluje posledních šest let. Patnáctiprocentní propad ve srovnání s rokem 2023 zapříčinil menší počet prodaných položek a nižší hodnota nejd...

16. dubna 2024
Impresionismus: Od nezájmu a pohrdání k nejdražším obrazům světa

Impresionismus: Od nezájmu a pohrdání k nejdražším obrazům světa

150 let od první výstavy impresionistů

Na den přesně před sto padesáti lety se v Paříži otevřela první výstava impresionistů. Trvala měsíc, skončila komerčním i reputačním nezdarem a pořádající Spolek se ještě týž rok rozpadl. Publiku trvalo dalších deset dvacet let, než se naučilo rozezn...

15. dubna 2024
Zobrazit všechny

Další články

Koller Július

Koller poprvé za více než milion

Koller poprvé za více než milion

15. září 2017

Další večerní v Bratislavě

Další večerní v Bratislavě

20. května 2013


<