Prague Art Week zahájí podzimní uměleckou sezónu

Třetí ročník festivalu umění v Praze

Třetí ročník Prague Art Week opět představí to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 5. září v Centru současného umění DOX společně s vernisáží výstavy jednoho z nejznámějších českých malířů Josefa Bolfa. Navazovat bude čtyřdenní dynamický program, který se uskuteční od čtvrtka 5. do neděle 8. září ve více než třech desítkách vybraných pražských institucí a prostorech věnovaných umění. Všechny události v programu Prague Art Week jsou ve vyhrazených dnech a časech přístupné pro širokou veřejnost zdarma.

Alternativní popis

Festival Prague Art Week již potřetí zahájí podzimní uměleckou sezonu pestrým programem řady nejrenomovanějších pražských muzeí a uměleckých institucí, soukromých sbírek, vybraných projektových prostorů, uměleckých ateliérů a četných galerií, které budou prezentovat místní uměleckou scénu, ale i hostit umělce a galerie ze zahraničí. Rozsáhlý festivalový program návštěvníkům přináší nejrozmanitější podoby současného umění, od komorních malířských výstav v galeriích přes rozměrné sochařské realizace ve veřejném prostoru až po živé performance. 

Alternativní popis

Návštěvníci se mohou těšit například na novou sólovou výstavu Josefa Bolfa v Centru pro současné umění DOX a (mezi)národní milovníci umění ocení možnost shlédnout zde i výstavu KAFKAesque, která přináší reflexi světoznámého díla pražského rodáka Franze Kafky a jeho poetiky v současném výtvarném umění. První ucelenou prezentaci tvorby spisovatelky a fotografky, taktéž pražského původu, Lucie Moholy s názvem Lucia Moholy: Exposures bude k vidění v Kunsthalle Praha. Velkou sólovou výstavou v Museu Kampa se v Praze poprvé bude prezentovat jeden ze světově nejúspěšnějších českých umělců mladé generace, Vojtěch Kovařík.

Na co se můžete těšit? „PAW24 letos opět chystá výstavní program v netradiční lokaci! V programu festivalu, který zveřejníme během června, se objeví pozvánka do nově zrekonstruovaném objektu v úplném centru Prahy. Zde bude k vidění unikátní výstavní projekt věnovaný prezentaci nejmladší generace umělců, PAW Young Sellection, kterou chystají organizátoři ve spolupráci s Galerií Kodl. Dalším z vrcholů programu mimo galerijní prostory bude vystavení jedné z nejzajímavějších českých soukromých sbírek, která v neobvyklém prostředí ožije velmi netradiční formou,” láká za organizátory ředitelka festivalu Lenka Bakešová.

Alternativní popis

Součástí týdne umění bude opět i program přednášek a debat v Superstudiu. Doprovodný program bude tentokrát zaměřen na oblast kreativního vzdělávání a ponese podtitul EDUcare. Uskuteční se v Centru současného umění DOX,  které se této oblasti dlouhodobě a intenzivně věnuje a které bude mít významný podíl na jeho podobě. Další doprovodný program bude možné navštívit i v Národní galerii Praha, ve Velké dvoraně Veletržního paláce a na dalších místech, kde bude probíhat pražské bienále současného umění, které se letos zaměří na vztahy mezi venkovem a městem a s tím související význam a smysl lidské práce. Součástí festivalu budou také VIP eventy a edukativní komentované prohlídky umožňující veřejnosti objevit rozmanitost pražské umělecké scény. Všechny události v programu Prague Art Week jsou ve vyhrazených dnech a časech přístupné pro širokou veřejnost zdarma.

Pro další informace sledujte platformy Prague Art Week, kde bude postupně odhalen celý zářijový program. K Události PAW24 se můžete přidat na Facebooku Prague Art Week, informace lze získat v pravidelném newsletteru a spojit se s festivalem můžete na Instagramu a LinkedIn Prague Art Week.
 


Související články

Právo a umění: Zákony, které byste jako sběratelé měli znát

Právo a umění: Zákony, které byste jako sběratelé měli znát

Právní průvodce pro sběratele umění

Máte doma obraz madony s dítětem nebo starožitný devítiramenný svícen, asi po prababičce. Váš německý kamarád by si je rád koupil. Můžete mu to bez dalšího prodat? Nebo dát inzerát na internet? Dostali jste ke kulatinám ve firmě jako dárek grafiku, a...

13. května 2024
Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností

Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností

50. jubilejní veletrh Antique 18.–21. 4. 2024

Ve čtvrtek 18. dubna se opět Novoměstská radnice otevře všem zájemcům o starožitnosti. Na programu bude kromě expozic jednotlivých prodejců i bohatý doprovodný program, jak už je na veletrhu Antique zvykem. Přehlídka potrvá do neděle 21. dubna.

17. dubna 2024
Nová Ročenka Art+: Po rekordních letech se trh vrátil do normálu

Nová Ročenka Art+: Po rekordních letech se trh vrátil do normálu

Přehled trhu s uměním za rok 2023 v Ročence Art+

Český aukční trh s uměním se s obratem sálových aukcí ve výši 1,4 miliardy korun vrátil na úroveň, kolem níž osciluje posledních šest let. Patnáctiprocentní propad ve srovnání s rokem 2023 zapříčinil menší počet prodaných položek a nižší hodnota nejd...

16. dubna 2024
Zobrazit všechny

Další články


<