Příběh obrazů: Čtyři raní Karsové
26. července 2024
Text Redakce ART+ | Datum 13.04.2016
Obálka a úvodní článek dubnového Art+Antiques lákají k návštěvě výstavy Živly v nás v Západočeské galerii v Plzni. Výstava, která doprovází tradiční plzeňské sympozium o kultuře 19. století, je věnována obrazu katastrof v dobovém umění.
Rozhovor představuje designera Maxima Velčovského, jehož retrospektiva probíhá v Moravské galerii. Obsáhlý text Terezie Nekvindové se zaobírá problematikou restaurování současného umění. Z dalšího nelze nezmínit recenzi nové knihy Hany Rousové, článek k výstavě umělecké dvojice Fischli+Weiss nebo důkladné představení jednoho pozoruhodného portrétu od Vojtěcha Hynaise, nově objeveného v Olomouci.
Pravidelná rubrika Před deseti lety se tentokrát ohlíží za rekordním prodejem Štyrského obrazu Cirkus Simonette, který byl v dubnu 2006 na aukci Galerie Art Praha vydražen za tehdy rekordních 9,5 milionu korun.
Z výstavy Husa na Kampě, sběratel Vladimír Železný
V prvním sále výstavy Husa na Kampě se návštěvníci setkají s hned čtyřmi rozměrnými plátny Georga Karse. Byť dnes Karsovo jméno nepatří mezi ta nejznámější, v meziválečném období byl na mezinárodní výtvarné scéně etablovaný lépe než kterýkoliv z jeho...
26. července 2024Výsledky českých aukcí v roce 2024
Navzdory historickému aukčnímu rekordu za obraz Františka Kupky Početí/Danaé, který se v dubnu vydražil na aukci Adolf Loos Apartment and Gallery za 126,5 milionu korun, celkově aukční trh v letošním prvním pololetí meziročně lehce zpomalil. V nejvyš...
24. července 2024Zajímavé aukční výsledky letošního jubilanta
15. července 202426. července 2024
24. července 2024
15. července 2024
1. května 2024
22. dubna 2024
24. srpna 2022