Nové číslo Art+Antiques / 2016-04

duben 2016

Obálka a úvodní článek dubnového Art+Antiques lákají k návštěvě výstavy Živly v nás v Západočeské galerii v Plzni. Výstava, která doprovází tradiční plzeňské sympozium o kultuře 19. století, je věnována obrazu katastrof v dobovém umění.

Art+Antiques, duben 2016
duben 2016

Rozhovor představuje designera Maxima Velčovského, jehož retrospektiva probíhá v Moravské galerii. Obsáhlý text Terezie Nekvindové se zaobírá problematikou restaurování současného umění. Z dalšího nelze nezmínit recenzi nové knihy Hany Rousové, článek k výstavě umělecké dvojice Fischli+Weiss nebo důkladné představení jednoho pozoruhodného portrétu od Vojtěcha Hynaise, nově objeveného v Olomouci.

Pravidelná rubrika Před deseti lety se tentokrát ohlíží za rekordním prodejem Štyrského obrazu Cirkus Simonette, který byl v dubnu 2006 na aukci Galerie Art Praha vydražen za tehdy rekordních 9,5 milionu korun.

Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Umění jako investiční aktivum

29. února 2024
Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Top 10 Františka Kupky

Po rekordních letech spadl obrat aukcí o 15 procent

Trh s uměním v roce 2023

O čtvrt miliardy korun se proti roku 2022 propadl celkový obrat sálových aukcí. Podle předběžných odhadů stála v roce 2023 vydražená díla a artefakty dohromady 1,4 miliardy korun. Nejvíce byl cenový pokles znát u deseti nejdražších obrazů. Aukční sín...

20. prosince 2023