Jak investovat do sběratelství?

Konference a veletrh Sběratel 7.–9. 9. 2017

Na pražském výstavišti v Letňanech se ve dnech 8. až 9. září uskuteční již dvacátý mezinárodní veletrh Sběratel. Ve čtvrtek 7. září mu bude předcházet konference Zasvěcený sběratel = úspěšný investor, kterou bude hostit hotel International v Dejvicích.

veletrh Sběratel


ze zahájení veletrhu Sběratel 2015

Konference se zaměří na různé typy sběratelských alternativních investic, jako jsou auto a moto veteráni, umění, starožitnosti, filatelie, ale i hodinky nebo alkohol. Na doprovodné výstavě se představí špičkové firmy z různých sběratelských oborů z České republiky i ze zahraničí: Heritage Auctions (USA), H. D. Rauch (Rakousko), Felzmann (Německo), z České republiky pak Česká mincovna, Burda Auction, Engine Fund či Asociace starožitníků.

Více informací najdete na www.investor-fair.com. Účast na konferenci stojí 1 000 Kč, zahrnuje speciální materiály vázané k tématu, lehké občerstvení a umožňuje účastníkům rovněž vstup na doprovodné semináře a výstavu. Současně je platná také jako regulérní vstupenka na veletrh Sběratel.

 

Přehled témat konference:

Hodinky 

Jak dobře vyvážit emociální cenu a rozumnou investici. A podle čeho tedy poznat v záplavě současných značek budoucí sběratelskou klasiku? Řečník: Jan Lidmaňský – znalec hodinek, sběratel, publicista, organizátor hodinářských srazů a mimo celé řady jiných aktivit spoluorganizátor a kurátor výstavy oslavující 600 let historie staroměstského orloje.

 

Filatelie

Čech vlastní nejslavnější známku světa. Proč se vyplatí koupit modrého Mauritia právě teď? Poštovní známky nabírají na ceně, ale ne všechny. Řečník: David Kopřiva, mezinárodně působící znalec, zprostředkovatel a poradce v oboru investic do filatelie, který stál za nákupem neslavnější známky světa do českých rukou.  

 

Veterány

Investice do automobilových veteránů – jsou ještě zapomenuté modely, na kterých půjde jednou vydělat? Co bych měl vědět a nastudovat, než se do koupě oldtimeru pustím? Plus příběhy těch, kterým dnes leží v garáži bezcenný šrot. Řečník: František Vahala, zakladatel Classic Blog, dlouholetý  šéfredaktor časopisu  Auto motor a sport Classic a organizátor veteránských rallye.

 

Starožitnosti

Co bude z dnešních věcí denní potřeby považováno za třicet let za starožitnost? Jak si včas uvědomit cenu předmětu se sběratelským potenciálem? Řečník: Jan Neumann, president Asociace starožitníků, zkušený obchodník, znalec trhu a samozřejmě sběratel, který radí: "Investujte vždy jen do uměleckých děl té nejvyšší kvality, jakou si můžete dovolit!".

 

Alkohol

Otevřít či neotevřít, to je to oč tu běží! Jaké druhy alkoholu se vyplatí držet jako investici a podle čeho se rozhodovat. Fenomén WHISKY. Řečník: Zdeněk Kortiš, obchodník s investičním alkoholem, whisky ambassador společnosti Jan Becher Pernod Ricard, majitel The Black Stuff Whisky Bar a společnosti whiskybar.cz

 

Numismatika

Investování do drahých kovů včera a dnes. Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou numismatiků – jejich kouzlu propadá stále více investorů po celém světě. Češi se však mají co učit. Jak se zorientovat na trhu s investičními mincemi? Co si vybrat? A především – komu důvěřovat? Řečníci: Aleš Brix (obchodní ředitel a člen představenstva České mincovny) a Jaroslav Matoušek (manažer brněnské pobočky České mincovny) – odborníci na investování do drahých kovů a znalci povah investorů i světových trendů, jejichž práce přispěla k nebývalému zájmu o investiční mince.

 

Vinylové desky

 

Vinylové desky – nové "černé zlato". Jen hipsterská móda nebo vážně míněná příležitost k dobré investici? Když nastoupila CD, lidé vyhazovali vinylové desky do popelnic. Teprve po čase se ukázalo, jakou udělali chybu. Vinylové desky jsou stále v kurzu a z některých z nich jsou již dnes drahocenné sběratelské kousky v hodnotě desítek tisíc korun.

 

Umění

Jak v mediálním šumu rozeznat budoucího Piccassa a včas na něj vsadit? Češi vymysleli algoritmus, který sleduje vývoj cen výtvarných děl v čase. Půjde díky tomu odhadnout na jakého autora do budoucna vsadit, nebo se bude stále jednat o stejnou loterii jako v případě akcií? Rečník: Petr Václavek, marketingový manager start-upu ARTSTAQ, burzovní platformy pro investování do umění.

Výtvarné umění v číslech. Jací autoři se za posledních deset let nejvíce zhodnotili a koho se vyplatí do budoucna sledovat. Řečník: Jan Skřivánek, publisher časopisu art+antiques a šéfredaktor internetového portálu ART+.

 

Uživatelé ART+ mohou využít 50 % slevy na vstupném na konferenci i doprovodné akce. Stačí při nákupu vstupenky napsat do políčka slevový kód heslo "art".

veletrh Sběratel

 

 


Související články

Důvěra v internetové aukce roste

Důvěra v internetové aukce roste

Online aukce v roce 2023

Dvacetkrát se sběratelé loni dostali přes milion korun na online aukcích, které dlouhodobě sleduje server Artplus. Celkem na nich utratili 157 milionů korun. Nejprodávanějším umělcem se podle obratu stal Václav Radimský. U sběratelů zabodovala i Jitk...

7. března 2024
Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Umění jako investiční aktivum

Ceny kvalitního umění pokračovaly i loni v růstu. V posledních deseti letech dokázaly porazit i inflaci. Investiční fondy, které zhodnocují peníze investorů nákupem a prodejem umění, díky loňským prodejům dosáhly u některých děl zhodnocení v desítkác...

29. února 2024
Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Top 10 Františka Kupky

V loňském roce uplynulo dvacet let od chvíle, kdy byly na českých aukcích poprvé draženy obrazy Františka Kupky. Nebyl to ale tehdy zrovna zářný úspěch. Obraz Ocel pije se s cenou 5,2 milionu korun sice stal nejdražším dílem roku 2003, původní očekáv...

23. ledna 2024
Zobrazit všechny

Další články


<