VIDEO: Josef Sudek, jak ho neznáme

Sudek Project se představuje

Galerie hlavního města Prahy hostí do 19. srpna výstavu Josef Sudek: Topografie sutin, která představuje dosud neznámou část Sudkova díla. Jádrem výstavy jsou snímky dokumentující Prahu poníčenou boji a bombardováním na konci druhé světové války.

Většina vystavených fotografií pochází z obsáhlého souboru Sudkových „neuměleckých“ snímků a negativů, který je uložen v Ústavu dějin umění Akademie věd. Výstava je jen jedním z výstupů pětiletého výzkumného grantu zaměřeného na digitalizaci a odborné zpracování tohoto souboru. O výstavě i o celém projektu jsme hovořili s kurátorkami Marianou Kubištovou a Katarínou Mašterovou a s fotografem Vlado Bohdanem, který je mimo jiné autorem nových zvětšenin z původních Sudkových negativů.


Související články

VIDEO: S Josefem Bolfem nejen o Národní galerii

VIDEO: S Josefem Bolfem nejen o Národní galerii

Rozhovor s Josefem Bolfem

Výstava Tušení stínu, kterou až do začátku ledna hostí Veletržní palác, představuje výběr z tvorby Josefa Bolfa za posledních zhruba patnáct let s důrazem na jeho proškrabované obrazy. S umělcem jsme si povídali nejen o koncepci výstavy, ale i o j...

4. listopadu 2019
VIDEO: Třicet let s Františkem Kupkou

VIDEO: Třicet let s Františkem Kupkou

Rozhovor s Markétou Theinhardtovou

Historička umění Markéta Theinhardtová žije a pracuje v Paříži. Je spoluautorkou aktuální Kupkovy retrospektivy ve Valdštajnské jízdárně a podílela se i na řadě minulých malířových výstav. Povídali jsme si o přijetí Kupkova díla ve Francii, jeho v...

17. prosince 2018
VIDEO: Gálová, Drdová, Sklenář

VIDEO: Gálová, Drdová, Sklenář

Debata o trhu s uměním s předními galeristy

V rámci festivalu Týden umění uspořádal časopis art+antiques debatu o trhu s uměním s ředitelkou pražského Dorothea Márií Gálovou a galeristy Lucií Drdovou a Zdeňkem Sklenářem.

29. května 2018
Zobrazit všechny

Další články


<