Vilhelm Hammershøi v kurzu
22. července 2024
Text Skřivánek Jan | Foto ART+ | Datum 05.11.2011
Galerie hlavního města Prahy až do začátku února příštího roku hostí výstavu Václava Radimského. Jde o vůbec první velkou retrospektivu tohoto autora. U této příležitosti jsme připravili přehled nejdražších Radimského obrazů prodaných na českých aukcích.
Všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize.
1 / Václav Radimský: Slepé rameno Seiny / před 1900
olej na plátně / 100 x 175 cm
cena: 1 170 000 Kč / Galerie Pictura 8. 6. 2003
2 / Václav Radimský: Krajina z Polabí
olej na plátně / 73,5 x 110,5 cm
cena: 790 600 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008
3–4 / Václav Radimský: Krajina s vodní hladinou / 1902
olej na plátně / 83 x 120 cm
cena: 780 000 Kč / Dorotheum 20. 9. 2008
3–4 / Václav Radimský: Krajina u Giverny / 1900
olej na plátně / 73 x 58 cm
cena: 780 000 Kč / Arcimboldo 11. 12. 2010
5 / Václav Radimský: Na sklonku dne v Giverny / 1900
olej na kartonu / 71 x 101 cm
cena: 768 000 Kč / Galerie Art Praha 5. 12. 2010
6 / Václav Radimský: Rákosí / 1901
olej na plátně / 73 x 100 cm
cena: 672 000 Kč / Galerie Art Praha 25. 4. 2009
7 / Václav Radimský: Letní odpoledne / 1902
olej na plátně / 81 x 117 cm
cena: 632 500 Kč / Meissner-Neumann 3. 5. 2003
8 / Václav Radimský: Zrcadlení
olej na plátně / 71 x 97 cm
cena: 624 000 Kč / Galerie Art Praha 20. 9. 2009
9 / Václav Radimský: Rameno řeky
olej na plátně / 71 x 101 cm
cena: 612 000 Kč / Galerie Art Praha 7. 12. 2008
10 / Václav Radimský: Kapří rybník v Normandii
olej na plátně / 65 x 92 cm
cena: 568 400 Kč / 1. Art Consulting 2. 2. 2003
Zajímavé aukční výsledky nejznámějšího dánského malíře
Ještě v devadesátých letech minulého století jméno Hammershøi téměř nikdo mimo Dánsko neznal. Natož aby se o něj výrazněji zajímal světový trh s uměním. O třicet let později se jeho obrazy prodávají za milionové částky (v dolarech) a o příhozy se pře...
22. července 2024Zajímavé aukční výsledky a celonárodní sbírka pro Louvre
Čtyři z pěti autorových nejdražších prodejů nejsou starší tří let a již dvakrát byla přiklepnuta částka přes 20 milionů eur. Takovými čísly se může pyšnit aukční curriculum malíře Jeana-Baptista Siméona Chardina, nejdražšího ve Francii nabízeného sta...
18. července 2024Zajímavé aukční výsledky letošního jubilanta
Vladimír Boudník by se letos 17. března dožil sta let. Pražský rodák, ukotvený ve vysočanských továrnách a libeňských ateliérech, experimentoval s tiskovými a grafickými technikami na světové úrovni, jen o nich téměř nikdo za železnou oponou padesátý...
15. července 202422. července 2024
18. července 2024
15. července 2024
22. července 2024
18. července 2024
15. července 2024
26. července 2024
8. července 2024
24. června 2024