Rekordní Šetelík

Panorama Prahy nabízené na březnové aukci Dorothea je dosud největším obrazem Jaroslava Šetelíka. Má šanci stát se též jeho nejdražším dílem.

Obraz má úctyhodné rozměry 94 na 200 cm. Největší Šetelíkovy obrazy, které byly dosud draženy, měly na šířku kolem 130 cm.

Šetelíkovy pohledy na Prahu jsou na aukcích pravidelnými hosty. Ceny se již několik let bez větších výkyvů pohybují v rozmezí od 80 do 130 tisíc korun (ceny jsou uváděny bez aukční provize). Cenový rekord má hodnotu 230 tisíc korun, byl stanoven před dvěma lety na aukci společnost 1. Art Consulting.  


Jaroslav Šetelík: Pražské panorama z Petřína
olej na plátně / 70 x 131 cm / cena: 140 000 Kč (bez provize)

 

Na aukci 1. Art Consulting, která se konala letos v únoru, se několik dražitelů utkalo o obraz Pražské panorama z Petřína. Z vyvolávací ceny 85 tisíc korun se dostal až na částku 140 tisíc korun.

Vyvolávací cena obrazu, který bude dražen v Dorotheu, je 160 tisíc korun. Vzhledem k velkému formátu, malířskému provedení i poměrně neobvyklému úhlu, z nějž je pohled na město malován, by nebylo překvapením, kdyby obraz překonal autorův dosavadní cenový rekord.


Jaroslav Šetelík: Panorama Prahy / olej, plátno / 94 x 200 cm / cena: 160 000 Kč (bez provize)

 

 


Související články

Nový investiční fond umění cílí na výnos 10 procent ročně

Nový investiční fond umění cílí na výnos 10 procent ročně

Vznik fondu Collectiv Art OPF

V Česku vznikl další investiční fond, který bude zhodnocovat prostředky investorů nákupem a prodejem uměleckých děl. Fond Collectiv Art OPF se zaměří převážně na české autory klasické moderny a poválečného umění. Nakupovat bude i díla mladých umělců....

12. prosince 2023
Dosud nevídaný Štyrský sahá poprvé na miliony eur

Dosud nevídaný Štyrský sahá poprvé na miliony eur

Sotheby's Paříž 6. 12. 2023

Milionových obrazů má Jindřich Štyrský na svém kontě již přes čtyři desítky, počítáno v českých korunách. V eurech však ještě žádný. Tuto situaci může zásadním způsobem změnit první prosincová středa, kdy se bude dražit autorovo vrcholně surrealistic...

5. prosince 2023
Monumentální Karlův most podle Černého

Monumentální Karlův most podle Černého

Galerie Kodl 26. 11. 2023

O Karlovi Černém bylo v prvním pololetí letošního roku na aukcích hodně slyšet. Nyní se na trh dostává plátno patřící k nejmonumentálnějším autorovým dílům, které kdy byly draženy v aukci. O Karlův most se začne bojovat na 4,5 milionu korun bez provi...

23. listopadu 2023
Zobrazit všechny

Další články


<