Vilhelm Hammershøi v kurzu
22. července 2024
Text Koucká Tereza | Foto Sotheby's | Datum 05.03.2017
Klimtův obraz Bauerngarten, který patřil až do roku 1968 Národní galerii v Praze, byl ve středu v Londýně prodán za částku 47,9 milionu liber (zhruba 1,5 miliardy korun). Překonal tak o bezmála 10 milionů liber stanovenou odhadní cenu a stal se vůbec nejdražší Klimtovou krajinou vydraženou v aukci. Všechny ceny jsou uvedeny včetně aukční provize.
Oskar Kokoschka: Orpehus und Eurydike / 1917
olej na plátně, 70,5 x 50,8 cm
dosažená cena: 3 308 750 GBP
Sotheby's Londýn, 1. 3. 2017
Zajímavé aukční výsledky nejznámějšího dánského malíře
Ještě v devadesátých letech minulého století jméno Hammershøi téměř nikdo mimo Dánsko neznal. Natož aby se o něj výrazněji zajímal světový trh s uměním. O třicet let později se jeho obrazy prodávají za milionové částky (v dolarech) a o příhozy se pře...
22. července 2024Zajímavé aukční výsledky a celonárodní sbírka pro Louvre
1. července 202422. července 2024
18. července 2024
24. dubna 2020
23. ledna 2020
17. prosince 2019