Obnova: Aukce na pomoc Moravě

Etcetera 25. 7. 2021

Společnost Etcetera připravila na neděli 25. července charitativní aukci ve prospěch jihomoravských obcí postižených tornádem. Svá díla do ní věnovali Jiří Kovanda, Jiří David, Vendula Chalanková, Denisa Krausová a několik desítek dalších umělců a umělkyň. Všechny položky startují na vyvolávací ceně jedna koruna.

Samuel Paučo: F 26, 2016


Samuel Paučo: F 26, 2016, kombinovaná technika na plátně, 120 x 150 cm, Etcetera 25. 7. 2021

"Nápad na uspořádání charitativní aukce vzešel od samotných umělců, kteří spontánně kontaktovali hodonínskou galerii. Aukční dům Etcetera byl následně přizván jako strategický partner. Během velmi krátkého časového intervalu se nakonec podařilo nasbírat díla mnoha renomovaných tvůrců," vysvětluje Pavla Kosař z pořádající aukční síně. Celkem je v aukci nabízeno 84 položek, od grafik a kreseb po obrazy a drobné plastiky. 

K minimálním vyvolávacím cenám Pavla Kosař dodává: "Tento odvážný krok je výrazem našeho přesvědčení, že 'každá koruna se počítá'. Zároveň chceme motivovat všechny, kteří za jiných okolností s nákupem výtvarného díla otálejí a jsou zdrženliví. Rádi bychom prolomili zažitou zkušenost, že charitativní aukce jsou chápány jako příležitost ke koupi levného umění. Věříme, že ji lidé budou vnímat jako skutečně nabízenou pomoc, kdy koupí díla přispívají především těm, kteří často přišli o všechno."

Tři dny pře aukcí evidoval portál LiveBid příhozy na všechny nabízené položky, byť v mnoha případech se ceny pohybovaly jen v řádu stokorun. Nejvyšší cenu měl v danou chvíli obraz F 26 od Samuela Pauča, který díky třem desítkám zájemců vystoupal na 50 tisíc korun.

 


Související články

Monumentální Karlův most podle Černého

Monumentální Karlův most podle Černého

Galerie Kodl 26. 11. 2023

O Karlovi Černém bylo v prvním pololetí letošního roku na aukcích hodně slyšet. Nyní se na trh dostává plátno patřící k nejmonumentálnějším autorovým dílům, které kdy byly draženy v aukci. O Karlův most se začne bojovat na 4,5 milionu korun bez provi...

23. listopadu 2023
Pozdní Chagall v Expu 58

Pozdní Chagall v Expu 58

Adolf Loos Apartment and Gallery 12. 11. 2023

Šedesát vybraných děl nabídne tuto neděli ve své sálové aukci síň Adolf Loos Apartment and Gallery. Bude mezi nimi i pozdní obraz Marka Chagalla Maternité sur fond bleu s vyvolávací cenou 14,5 milionu korun včetně aukční provize.

8. listopadu 2023
Vzpomínky na Emily Fisher Landau za půl miliardy dolarů

Vzpomínky na Emily Fisher Landau za půl miliardy dolarů

Sotheby’s New York 8. a 9. 11. 2023

Listopadová dražba 113 položek evropského a amerického umění 20. století bude in memoriam oslavou sběratelského instinktu a filantropického poslání významné osobnosti zámořského kulturního světa, paní Emily Fisher Landau. Svou sbírku budovala téměř p...

3. listopadu 2023
Zobrazit všechny

Další články


<