Dražba děl současných umělců pomůže se stavbou škol
4. července 2024
Text Skřivánek Jan | Foto Meissner-Neumann | Datum 25.03.2010
V neděli 28. března se v pražském hotelu Inter-Continental uskuteční první letošní aukce společnosti Meissner-Neumann.
Nejdražší položkou aukce je obraz oblíbeného německého autora 19. století Heinricha Bürkela. Jeho žánrový obraz Zima v italských Alpách bude začínat na částce 1,9 milionu korun (všechny ceny jsou uváděny bez aukční provize). Za více než milion korun budou dále nabízeny obrazy Františka Foltýna a Antonína Slavíčka (1,2 a 1 milion korun). A dále prsten s více než osmikarátovým briliantem s vyvolávací cenou 1,5 milionu korun.
Abstraktní kompozice Františka Foltýna z roku 1929 pochází z autorova francouzského období, kdy žil v Paříži a byl ovlivněn směřováním Štyrského, Toyen, Kupky i francouzských umělců, později seskupených ve sdružení Abstraction-Création. Toto dílo podle zástupců společnosti Meissner-Neumann patří k tomu nejlepšímu, co bylo na tuzemském trhu z Foltýnovy tvorby nabízeno.
Z dalších děl tisková zpráva společnosti zmiňuje dva bronzy Otty Gutfreunda z poloviny 20. let, nabízené za 30 a 40 tisíc korun. Ze starožitností pak horizontální hodiny s budíkem z doby kolem roku 1700 s vyvolávací cenou 250 tisíc korun nebo pohár z čirého skla z jihočeských skláren Buquoy z konce 17. století, vyvolávaný za 19 tisíc korun.
Online aukce nadace Happy Hearts, 29. 7. 2024
1. července 2024Součástí nadcházející večerní aukce moderního a současného umění společnosti Sotheby's v Londýně bude i reprezentativní plátno Zdeňka Sýkory Linie č. 94. Obraz je nabízen s odhadem 400 až 600 tisíc liber, což včetně provize a dalších poplatků odpovíd...
24. června 20244. července 2024
4. července 2024
26. července 2024
8. července 2024