Kupka v Berlíně za 9,6 milionu korun

Ružový klobouk za dvojnásobek odhadu

Kupkův obraz Růžový klobouk se na aukci berlínské aukční síně Villa Grisebach prodal za 350 tisíc eur. V přepočtu aktuálním kurzem tedy za více než 9,6 milionu korun.

František Kupka: Růžový klobouk / 1906
František Kupka:
Růžový klobouk / 1906
olej, plátno / 65 x 64 cm
cena: 350 000 eur
Vila Grisebach 29. 5. 2014

Obraz byl dražen jako 10. položka na výběrové aukci mistrovských děl moderního a současného umění, která se konala ve čtvrtek 29. května od pěti hodin odpoledne.

Předaukční odhad počítal s cenou 120 až 150 tisíc eur a licitátor zahájil dražbu na částce 70 tisíc (bez aukční provize). Cena velice rychle vystoupala na odhadovanou částku a pak volnějším tempem pokračovala v růstu až na dvojnásobek. Obraz byl přiklepnut za 280 tisíc eur, provize činí dalších 70 tisíc eur.

O obraz se utkalo několik dražitelů na telefonu a minimálně tři zájemci přímo v sále. Malbu nakonec získal zájemce dražící po telefonu.

Dosažená cena odpovídá vysoké kvalitě nabízeného obrazu i prodejům Kupkových raných děl na českém trhu.

250. výročí narození Caspara Davida Friedricha

Zajímavé aukční výsledky otce evropského romantismu

19. června 2024
Sbírka manželů Kahnových posedmé a opět s českými surrealisty

PIASA Paris 5. 6. 2024

14. června 2024
Christie’s pod tlakem hackerů, má den na zaplacení výkupného

Jak vrcholí kauza kyberútoku na databáze světové aukční síně

Na pátek 31. května 2024 dali vyděrači ze skupiny RansomHub aukční síni Christie's ultimátum k zaplacení výkupného. Jinak budou dále blokovat její počítačové systémy a zveřejní citlivá data až půl milionu jejích klientů. Trh s uměním, kde jsou intern...

31. května 2024