Dražba děl současných umělců pomůže se stavbou škol
4. července 2024
Text Chmelařová Marcela | Foto European Arts Investments | Datum 02.12.2013
Na počátku prosince se na trhu objeví svěží přímořská krajina Bohumila Kubišty. Pochází z prostředí chorvatského Pulje, kde malíř několik let působil jako důstojník rakousko-uherské armády. Několik podobných prací se dnes nachází ve veřejných fondech.
 | Bohumil Kubišta: Krajina u moře / 1913 / olej na kartonu s texturou plátna / 29,5 x 35 cm / vyvolávací cena 2 800 000 Kč |
 | Bohumil Kubišta: Skalnaté pobřežé (Moře) / 1915 / olej na plátně / 36 x 52 cm / 1. Art Consulting 28.1.2007 / cena: 3 658 000 Kč |
Kromě cenné Kubištovy přímořské malby lze v katalogu nalézt například dva zajímavé krajinářské pastely Vlastislava Hofmana, drobný Betlém Josefa Wagnera z litého bronzu, dvojici geometrizujících akvarelů Huga Demartiniho nebo nedostupný drobný lept Provazolezci Ludovíta Fully.
 | Bohumil Kubišta: Pulje / 1912 / olej na plátně / 110 x 144 cm / Východočeská galerie v Pardubicích |
Online aukce nadace Happy Hearts, 29. 7. 2024
1. července 2024Součástí nadcházející večerní aukce moderního a současného umění společnosti Sotheby's v Londýně bude i reprezentativní plátno Zdeňka Sýkory Linie č. 94. Obraz je nabízen s odhadem 400 až 600 tisíc liber, což včetně provize a dalších poplatků odpovíd...
24. června 20244. července 2024
26. července 2024
24. července 2024
15. července 2024
22. dubna 2024
14. srpna 2023
31. března 2023