Index ART+: Růst o 16 procent v prvním pololetí

červen 2017: 1370 bodů

Index ART+ v červnu pokračoval v růstu a měsíc zakončil na novém maximu 1 370 bodů. Na sedmi červnových aukcích sběratelé a investoři utratili 125 milionů korun.

Index ART+


 

Celkový obrat českých aukcí od začátku roku byl více než 730 milionů korun, což je nový rekord za jedno pololetí (více zde). Oproti loňskému prosinci Index ART+ ke konci června vykazuje nárůst o 16 procent.

Lví podíl na červnových výsledcích měla aukce společnosti Arthouse Hejtmánek, která vynesla téměř 94 milionů korun. Na ní byl vydražen i zatím nejdražší obraz letošního roku, pohled na Prahu od Oskara Kokoschky. Jedna z malířových největších pražských vedut pocházející ze sbírky Vladimíra Železného vystoupala z 43 na 52 milionů korun. Dosažená cena je celosvětovým maximem za Kokoschkovu krajinomalbu.

V nových autorských rekordech byla v červnu dražena díla Bohumíra Matala (1,74 milionu), Oty Janečka (780 tisíc), Běly Kolářové (504 tisíc), Tomase Rajlicha (372 tisíc) či Františka Kyncla (180 tisíc korun). Dílčích rekordů v kategorii prací na papíře dosáhli Adriena Šimotová (976 tisíc), Milan Grygar (540 tisíc), Otto Gutfreund (397 tisíc) a Vojtěch Preissig (285 tisíc korun).

 


Související články

Právo a umění: Zákony, které byste jako sběratelé měli znát

Právo a umění: Zákony, které byste jako sběratelé měli znát

Právní průvodce pro sběratele umění

Máte doma obraz madony s dítětem nebo starožitný devítiramenný svícen, asi po prababičce. Váš německý kamarád by si je rád koupil. Můžete mu to bez dalšího prodat? Nebo dát inzerát na internet? Dostali jste ke kulatinám ve firmě jako dárek grafiku, a...

13. května 2024
Prague Art Week zahájí podzimní uměleckou sezónu

Prague Art Week zahájí podzimní uměleckou sezónu

Třetí ročník festivalu umění v Praze

Třetí ročník Prague Art Week opět představí to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 5. září v Centru současného umění DOX společně s vernisáží výstavy jednoho z nejznámějších českých malířů Josefa Bolfa....

1. května 2024
Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností

Kvalitu českého trhu prověří veletrh starožitností

50. jubilejní veletrh Antique 18.–21. 4. 2024

Ve čtvrtek 18. dubna se opět Novoměstská radnice otevře všem zájemcům o starožitnosti. Na programu bude kromě expozic jednotlivých prodejců i bohatý doprovodný program, jak už je na veletrhu Antique zvykem. Přehlídka potrvá do neděle 21. dubna.

17. dubna 2024
Zobrazit všechny

Další články


<