Index ART+ / 866,04 bodu

březen 2016

Index ART+ v březnu povyrostl o 3,5 procenta a zakončil měsíc na hodnotě 866,04 bodu. Dosažená hodnota je historicky druhou nejvyšší – v září 2013 Index ART+ dosáhl 880,16 bodu – a nárůst o 30 bodů je současně prvním výraznějším pohybem od loňského května.

 

Nárůst indexu odráží skutečnost, že v prvním čtvrtletí sběratelé a investoři na českých aukcích utratili více než 150 milionů korun, což je o třetinu víc než ve stejném období loňského roku. Vyšší obrat trh vykázal pouze v prvním čtvrtletí rekordního roku 2013.

Nejúspěšnější aukcí prvního čtvrtletí byla z hlediska obratu březnová aukce společnosti European Arts, na které se prodaly obrazy a další umělecká díla za 70 milionů korun. Zatím nejdražším dílem letošního roku je obraz Josefa Čapka V červnu (Kraj), který se na téže aukci prodal za 17,5 milionu korun, což je malířův nový cenový rekord.

V nových aukčních maximem byly od začátku roku dále draženy obrazy Františka Foltýna (5,25 milionu), Jana Kupezkého (1,7 milionu), Emila Artura Pittermann-Longena (1,1 milionu), Františka Tavíka Šimona (1 milion), Viktora Barvitia (509 tisíc), Vojtěcha Bartoňka (410 tisíc), Aloise Bílka (312 tisíc), bronzová busta od Otto Gutfreunda (920 tisíc) a nábytek od Josipa Plečnika (1,3 milionu) a Josefa Gočára (840 tisíc korun).

 


Související články

Rodinné stříbro

Rodinné stříbro

Veletrh Antique 23. – 26. 11. 2023

Tradiční Veletrh Antique, tentokrát již 49. v pořadí, pořádá tento týden od čtvrtka do neděle Asociace starožitníků v historických prostorách Novoměstské radnice. Tématem, které se bude celým vydáním prolínat je motto rodinné stříbro.

22. listopadu 2023
Čeští současní umělci bodují na výstavách po celém světě

Čeští současní umělci bodují na výstavách po celém světě

Aktivita umělců z J&T Banka Art Indexu

Účast na zahraničních výstavách v prestižních galeriích je jedním z tahounů hodnoty děl současných umělců. Tvůrci a tvůrkyně zastoupení na předních místech žebříčku J&T Banka Art Indexu jsou i letos aktivní a daří se jim jak na skupinových tak i na s...

20. října 2023
Taháky podzimních aukcí: Schikaneder, Švabinský i Chagall

Taháky podzimních aukcí: Schikaneder, Švabinský i Chagall

Výhled před podzimní aukční sezónou

Jarním aukcím vládli Toyen, Karel Černý a Zdeněk Sýkora. Podzimní nabídka bude rovněž bohatá, slibují majitelé aukčních síní. Dražit se budou díla galerijních hodnot, která se na trhu dlouho neobjevila.

25. září 2023
Zobrazit všechny

Další články


<