Dražba děl současných umělců pomůže se stavbou škol
4. července 2024
Text Skřivánek Jan | Foto Zezula | Datum 17.03.2010
V sobotu 27. března se v Brně uskuteční jubilejní 30 aukce společnosti Zezula. Draženo bude 615 položek, od výtvarného umění přes šperky a starožitnosti až po perské koberce.
Nejdražší položkou aukce je dvojice párových krajin od Jana Jakuba Hartmanna malovaných na měděné desce. Obrazy jsou nabízeny jako jediná položka za 1,8 milionu korun (ceny jsou uváděny bez aukční provize).
Z výtvarného umění je dále třeba vyzdvihnout půvabný akt od Alfreda Justitze (290 tisíc korun), poměrně rozměrný kvaš Josefa Lady Zimní motiv z Hrusic (280 tisíc korun), barokní kopii slavného Parmigianiho obrazu Madona s dlouhým krkem (120 tisíc korun) nebo historickou scénu s Janem Amosem Komenským od Jana Skramlíka (120 tisíc korun).
Věžové hodiny / Francie - Německo, 16. stol.
výška: 23,5 cm / cena: 600 000 Kč (bez provize)
V kategorii starožitností jsou nejdražší položkou věžové hodiny, německý či francouzský výrobek z 16. století, s vyvolávací cenou 600 tisíc korun. Z nábytku pak empírový psací stůl nabízený za 250 tisíc korun.
Z nabízeného skla patří mezi nejzajímavější položky artdecová žardiniéra podle návrhu Adolfa Beckerta, výrobek manufaktury Friedrich Pietsch v Kamenickém Šenově (11 tisíc korun), či jednoduchá modrá váza od Josefa Hoffmanna z produkce Wiener Werkstätte (5,5 tisíc korun).
Aukce se koná v sobotu 27. března od 10 hodin dopoledne v sídle společnosti na adrese Hlinky 142c, Brno.
Online aukce nadace Happy Hearts, 29. 7. 2024
Čtrnáct českých současných umělců věnovalo svá díla s tématikou dětství do dobročinné aukce pro nadaci Happy Hearts. Výtěžek půjde na stavbu škol v místech postižených přírodními katastrofami. Získat originální umělecké dílo lze už za několik set eur...
4. července 2024Christie's Londýn 2. – 10. 7. 2024 , Sotheby 's Londýn 26. 6. – 5. 7. 2024
Začátek července se v britské metropoli ponese ve znamení starých mistrů. Velká jména dějin umění i lokálnější autoři se představí u obou nejslavnějších aukčních domů světa téměř paralelně. Těžiště nabídky tvoří exkluzivní malby z prestižních soukrom...
1. července 2024Součástí nadcházející večerní aukce moderního a současného umění společnosti Sotheby's v Londýně bude i reprezentativní plátno Zdeňka Sýkory Linie č. 94. Obraz je nabízen s odhadem 400 až 600 tisíc liber, což včetně provize a dalších poplatků odpovíd...
24. června 20244. července 2024
1. července 2024
24. června 2024
4. července 2024
1. července 2024
24. června 2024
26. července 2024
8. července 2024
24. června 2024