Hartmann a Justitz v Brně

V sobotu 27. března se v Brně uskuteční jubilejní 30 aukce společnosti Zezula. Draženo bude 615 položek, od výtvarného umění přes šperky a starožitnosti až po perské koberce.


Alfred Justitz: Ležící ženský akt / olej na plátně / 53 x 95 cm / vyvolávací cena: 290 000 Kč (bez provize)

Nejdražší položkou aukce je dvojice párových krajin od Jana Jakuba Hartmanna malovaných na měděné desce. Obrazy jsou nabízeny jako jediná položka za 1,8 milionu korun (ceny jsou uváděny bez aukční provize).

Z výtvarného umění je dále třeba vyzdvihnout půvabný akt od Alfreda Justitze (290 tisíc korun), poměrně rozměrný kvaš Josefa Lady Zimní motiv z Hrusic (280 tisíc korun), barokní kopii slavného Parmigianiho obrazu Madona s dlouhým krkem (120 tisíc korun) nebo historickou scénu s Janem Amosem Komenským od Jana Skramlíka (120 tisíc korun).

Věžové hodiny / Francie - Německo, 16. stol. 

výška: 23,5 cm / cena: 600 000 Kč (bez provize)

V kategorii starožitností jsou nejdražší položkou věžové hodiny, německý či francouzský výrobek z 16. století, s vyvolávací cenou 600 tisíc korun. Z nábytku pak empírový psací stůl nabízený za 250 tisíc korun.

Z nabízeného skla patří mezi nejzajímavější položky artdecová žardiniéra podle návrhu Adolfa Beckerta, výrobek manufaktury Friedrich Pietsch v Kamenickém Šenově (11 tisíc korun), či jednoduchá modrá váza od Josefa Hoffmanna z produkce Wiener Werkstätte (5,5 tisíc korun).

Aukce se koná v sobotu 27. března od 10 hodin dopoledne v sídle společnosti na adrese Hlinky 142c, Brno.
 


Související články

Nový investiční fond umění cílí na výnos 10 procent ročně

Nový investiční fond umění cílí na výnos 10 procent ročně

Vznik fondu Collectiv Art OPF

V Česku vznikl další investiční fond, který bude zhodnocovat prostředky investorů nákupem a prodejem uměleckých děl. Fond Collectiv Art OPF se zaměří převážně na české autory klasické moderny a poválečného umění. Nakupovat bude i díla mladých umělců....

12. prosince 2023
Dosud nevídaný Štyrský sahá poprvé na miliony eur

Dosud nevídaný Štyrský sahá poprvé na miliony eur

Sotheby's Paříž 6. 12. 2023

Milionových obrazů má Jindřich Štyrský na svém kontě již přes čtyři desítky, počítáno v českých korunách. V eurech však ještě žádný. Tuto situaci může zásadním způsobem změnit první prosincová středa, kdy se bude dražit autorovo vrcholně surrealistic...

5. prosince 2023
Monumentální Karlův most podle Černého

Monumentální Karlův most podle Černého

Galerie Kodl 26. 11. 2023

O Karlovi Černém bylo v prvním pololetí letošního roku na aukcích hodně slyšet. Nyní se na trh dostává plátno patřící k nejmonumentálnějším autorovým dílům, které kdy byly draženy v aukci. O Karlův most se začne bojovat na 4,5 milionu korun bez provi...

23. listopadu 2023
Zobrazit všechny

Další články


<