Hartmann a Justitz v Brně

V sobotu 27. března se v Brně uskuteční jubilejní 30 aukce společnosti Zezula. Draženo bude 615 položek, od výtvarného umění přes šperky a starožitnosti až po perské koberce.


Alfred Justitz: Ležící ženský akt / olej na plátně / 53 x 95 cm / vyvolávací cena: 290 000 Kč (bez provize)

Nejdražší položkou aukce je dvojice párových krajin od Jana Jakuba Hartmanna malovaných na měděné desce. Obrazy jsou nabízeny jako jediná položka za 1,8 milionu korun (ceny jsou uváděny bez aukční provize).

Z výtvarného umění je dále třeba vyzdvihnout půvabný akt od Alfreda Justitze (290 tisíc korun), poměrně rozměrný kvaš Josefa Lady Zimní motiv z Hrusic (280 tisíc korun), barokní kopii slavného Parmigianiho obrazu Madona s dlouhým krkem (120 tisíc korun) nebo historickou scénu s Janem Amosem Komenským od Jana Skramlíka (120 tisíc korun).

Věžové hodiny / Francie - Německo, 16. stol. 

výška: 23,5 cm / cena: 600 000 Kč (bez provize)

V kategorii starožitností jsou nejdražší položkou věžové hodiny, německý či francouzský výrobek z 16. století, s vyvolávací cenou 600 tisíc korun. Z nábytku pak empírový psací stůl nabízený za 250 tisíc korun.

Z nabízeného skla patří mezi nejzajímavější položky artdecová žardiniéra podle návrhu Adolfa Beckerta, výrobek manufaktury Friedrich Pietsch v Kamenickém Šenově (11 tisíc korun), či jednoduchá modrá váza od Josefa Hoffmanna z produkce Wiener Werkstätte (5,5 tisíc korun).

Aukce se koná v sobotu 27. března od 10 hodin dopoledne v sídle společnosti na adrese Hlinky 142c, Brno.
 


Související články

Štyrského krajina a několik Boštíků hledá nové majitele

Štyrského krajina a několik Boštíků hledá nové majitele

1. Art Consulting 16. 6. 2024

V katalogu sálové aukce 1. Art Consulting v neděli 16. června s podtitulem Exkluzivní výběr klasického a moderního umění najdou zájemci téměř dvě stovky položek. Dominovat mezi nimi bude klasická moderna a poválečné umění.

13. června 2024
Do aukcí jde zapomenutý Zrzavý, poválečný Muzika i pozdní Gross

Do aukcí jde zapomenutý Zrzavý, poválečný Muzika i pozdní Gross

Galerie Pictura 5. 6., Arthouse Hejtmánek 6. 6. 2024

Zájemce o koupi výtvarného umění tento týden v Praze čeká dvojice sálových aukcí. První pořádá ve středu Galerie Pictura, druhá, tradiční červnová zahradní aukce čeká na sběratele u aukční síně Arthouse Hejtmánek. Obě nabídnou přes dvě stovky položek...

4. června 2024
Do aukce jde raný i vrcholný Kremlička

Do aukce jde raný i vrcholný Kremlička

Galerie Kodl 26. 5. 2024

Ačkoli je dnes Rudolf Kremlička považován za jednoho ze stěžejních tvůrců českého moderního umění, zcela se vyhnul kubismu, a svými generačními vrstevníky byl považován spíše za konzervativce. V roce 1918 vystavoval se skupinou Tvrdošíjných. Na jejic...

23. května 2024
Zobrazit všechny

Další články


<