Silné 19. století, raný Gauguin a třímetrový Šíma
22. listopadu 2024
Text Koucká Tereza | Datum 25.09.2019
Výraznou malířskou realizaci Jana Koblasy ze 60. let nabídne příští středu ve své večerní aukci Galerie Pictura. Mnohokrát vystavovaná práce jde do dražby s vyvolávací cenou 1,46 milionu korun včetně aukční provize.
Podzimní aukce Galerie Kodl nabídne přes dvě stovky položek v cenovém rozpětí od desítek tisíc korun po desítku milionů. Starší umění zastoupí pestrý výběr mistrů z generace Národního divadla a několik francouzských protomodernistů. Ke koupi bude i č...
22. listopadu 2024O Antonínu Procházkovi je v poslední době na aukcích slyšet. V loňském roce zájemci za jeho díla vydali doposud nejvyšší sumu v domácí aukční historii a rovněž padlo nové autorské maximum za jedinou práci. Společnost European Arts ve své nadcházející...
21. listopadu 2024Sotheby’s New York 18. 11. 2024, Christie’s New York 19. 11. a 20. 11. 2024
Začátkem příštího týdne se budou newyorské pobočky Sotheby’s a Christie’s přetahovat o pozornost milovníků moderního a poválečného umění. Desítky obrazů, plastik a unikátních designových kusů pocházejí z pozůstalostí dvou vlivných, velmi majetných a...
15. listopadu 202422. listopadu 2024
21. listopadu 2024
15. listopadu 2024
12. října 2020
26. září 2022
30. ledna 2022
24. května 2018