Charita a současné umění

Aukce diakonie ČCE 3. listopadu 2015

Charitativní aukce mohou být pro začínající sběratele zajímavým prostředkem, jak alespoň zčásti nahlédnout do širokého proudu tvorby současných umělců, či jeho segmentu. Právě ti totiž do těchto dobročinných akcí věnují svá díla. A není pravidlem, že musí jít o tvůrce méně známé.

Tomáš Tichý: Predátor / vyv. cena 28 000 Kč
Tomáš Tichý: Predátor / vyv. cena 28 000 Kč

 

Zítřejší charitativní aukce Diakonie České církve evangelické nabídne na 117 položek současného umění. Mezi nimi je kupříkladu malba Petra Maliny, tisky Jan Híska, Čestmíra Sušky, Jiřího Votruby či Petra Nikla, fotografie Jindřicha Štreita či Karla Cudlína, ale i kolekce autorského designu. Vyvolávací ceny prací se pohybují od několika set po desítky tisíc korun.

Již druhý ročník dobročinné aukce diakonie se uskuteční od 19 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze. Vkládat předaukční limity a dražit je možno i online (zde). Cílená finanční pomoc ze získaných prostředků míří kupř. do Etiopie, Barmy, Jordánska či Gruzie.

Jindřich Štreit: Těchanov / vyv. cena 3 000 Kč
Jindřich Štreit: Těchanov / vyv. cena 3 000 Kč

 

Pro tuzemské zájemce jde o zajímavou příležitost konfrontace nabídky mladšího současného umění s nabídkou tohoto segmentu v tradičních aukčních domech. Právě současné umění je totiž oblastí, jíž se v poslední době začínají stále více věnovat i tradiční renomované subjekty trhu. Ostatně dobročinný účel celé transakce může být pro mnohé váhavé kupce motivací pro první umělecké akvizice.


Související články

Štyrského krajina a několik Boštíků hledá nové majitele

Štyrského krajina a několik Boštíků hledá nové majitele

1. Art Consulting 16. 6. 2024

V katalogu sálové aukce 1. Art Consulting v neděli 16. června s podtitulem Exkluzivní výběr klasického a moderního umění najdou zájemci téměř dvě stovky položek. Dominovat mezi nimi bude klasická moderna a poválečné umění.

13. června 2024
Do aukcí jde zapomenutý Zrzavý, poválečný Muzika i pozdní Gross

Do aukcí jde zapomenutý Zrzavý, poválečný Muzika i pozdní Gross

Galerie Pictura 5. 6., Arthouse Hejtmánek 6. 6. 2024

Zájemce o koupi výtvarného umění tento týden v Praze čeká dvojice sálových aukcí. První pořádá ve středu Galerie Pictura, druhá, tradiční červnová zahradní aukce čeká na sběratele u aukční síně Arthouse Hejtmánek. Obě nabídnou přes dvě stovky položek...

4. června 2024
Do aukce jde raný i vrcholný Kremlička

Do aukce jde raný i vrcholný Kremlička

Galerie Kodl 26. 5. 2024

Ačkoli je dnes Rudolf Kremlička považován za jednoho ze stěžejních tvůrců českého moderního umění, zcela se vyhnul kubismu, a svými generačními vrstevníky byl považován spíše za konzervativce. V roce 1918 vystavoval se skupinou Tvrdošíjných. Na jejic...

23. května 2024
Zobrazit všechny

Další články


<