VIDEO: Umění jako investice

Prezentace Jana Skřivánka na Investor Prague Show

Srovnání investic do obrazů, zlata a akcií ČEZu mezi lety 2002-2012. Na základě reálných aukčních výsledků ART+ namodeloval fiktivní investiční fond, který v průběhu tří let (2002–2004) investoval 5 milionů do uměleckých děl. 

V letech 2009–2012 fond obrazy postupně rozprodával, což znamená, že každé dílo bylo v jeho držení minimálně šest let. Hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář pak namodeloval situaci, kdy by ve stejném čase a ve stejném objemu, jako tomu bylo v případě jednotlivých obrazů, tento fiktivní fond kupoval a prodával zlato a akcie ČEZu. Co dopadlo lépe?

Druhá část třídílné prezentace Jana Skřivánka o českém trhu s uměním. První část zde, závěrečný díl zde.


Související články

VIDEO: S Josefem Bolfem nejen o Národní galerii

VIDEO: S Josefem Bolfem nejen o Národní galerii

Rozhovor s Josefem Bolfem

Výstava Tušení stínu, kterou až do začátku ledna hostí Veletržní palác, představuje výběr z tvorby Josefa Bolfa za posledních zhruba patnáct let s důrazem na jeho proškrabované obrazy. S umělcem jsme si povídali nejen o koncepci výstavy, ale i o j...

4. listopadu 2019
VIDEO: Třicet let s Františkem Kupkou

VIDEO: Třicet let s Františkem Kupkou

Rozhovor s Markétou Theinhardtovou

Historička umění Markéta Theinhardtová žije a pracuje v Paříži. Je spoluautorkou aktuální Kupkovy retrospektivy ve Valdštajnské jízdárně a podílela se i na řadě minulých malířových výstav. Povídali jsme si o přijetí Kupkova díla ve Francii, jeho v...

17. prosince 2018
VIDEO: Gálová, Drdová, Sklenář

VIDEO: Gálová, Drdová, Sklenář

Debata o trhu s uměním s předními galeristy

V rámci festivalu Týden umění uspořádal časopis art+antiques debatu o trhu s uměním s ředitelkou pražského Dorothea Márií Gálovou a galeristy Lucií Drdovou a Zdeňkem Sklenářem.

29. května 2018
Zobrazit všechny

Další články


<