Dražba děl současných umělců pomůže se stavbou škol
4. července 2024
Text Koucká Tereza | Datum 20.04.2020
Jakkoli společnost Dorotheum na konci března kvůli koronavirové krizi oznámila posunutí tradičního Classic Weeku z konce dubna na červen, prezentovala již některé z položek, o něž budou moci zájemci usilovat v rámci aukce obrazů starých mistrů.
Vynikající ukázkou mistrovství vlámského malíře Pietera Coecka van Aelst, dvorního malíře římského císaře Karla V. a jednoho z prvních učitelů Pietera Brueghela staršího, který si po Coeckově smrti vzal jeho dceru, je nabízená deska Klanění. Coeckových obrazů bylo celosvětově v aukcích draženo zhruba šest desítek. Nejdražší malbou je rovněž Klanění, třídílný retábl se sv. Josefem a Baltasarem v postranních křídlech, který se před necelými dvěma lety na aukci Sotheby's prodal za 664 tisíc eur včetně provize, což zhruba odpovídá hornímu odhadu nyní nabízené desky.
Na částku mezi 500 a 600 tisíci eury Dorotheum ocenilo i čtveřici pozdně gotických oltářních křídel s výjevy Kristových pašijí jihoněmecké provenience z doby kolem roku 1490. V aukci se objeví i díla Josého de Ribery (Sv. Dominik) nebo Anthonise van Dycka (více zde).
Online aukce nadace Happy Hearts, 29. 7. 2024
1. července 2024Součástí nadcházející večerní aukce moderního a současného umění společnosti Sotheby's v Londýně bude i reprezentativní plátno Zdeňka Sýkory Linie č. 94. Obraz je nabízen s odhadem 400 až 600 tisíc liber, což včetně provize a dalších poplatků odpovíd...
24. června 20244. července 2024
22. července 2024
18. července 2024
12. července 2016