Top 10 Otakara Kubína

Deset celosvětově nejdražších děl

Za posledního dva a půl roku se autorovo top 10 výrazně proměnilo. Zapříčinily to především prodeje vzácných raných prací na domácím i zahraničním trhu, které znatelně posunuly vzhůru i ceny ostatních Kubínových děl.

Ty katapultovalo do zcela nové cenové relace několik raných kubo-expresionistických děl, která prošla domácím i zahraničním trhem v průběhu roku 2014 (Music Hall Bobino, Zátiší s podnosem, Kubistická figura). Dobře to ilustruje opakovaný prodej rozměrného plátna Umírající mladík z roku 1921. To bylo v roce 2010 vydraženo za 1,14 milionu korun, v roce 2015 však už nový majitel k jeho zakoupení potřeboval těžko uvěřitelných 6,1 milionu korun.

Nejnovějším výrazným výsledkem je nově objevený Autoportrét (více zde) prodaný na počátku června tohoto roku za necelých 6 milionů korun. Kubínovo celosvětové aukční maximum drží doposud Zátiší s podnosem s cenou bezmála 6,4 milionu korun vydražené v květnu 2014.

Poslední top 10 z počátku roku 2014 je k porovnání zde. Všechny ceny jsou uvedeny včetně provize. Zahraniční prodeje jsou přepočítány podle kurzu GBP platného v den prodeje

 
Otakar Kubín: Zátiší s podnosem olej na plátně / 61 x 49 cm cena: 6 480 000 Kč / 1. Art Consulting 15. 5. 2014
1/ Otakar Kubín: Zátiší s podnosem / 1912-14
olej na plátně / 61 x 49 cm
cena: 6 372 000 Kč / 1. Art Consulting 15. 5. 2014
 
Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921 olej na plátně / 146 x 114 cm cena: 6 085 800 Kč / European Arts Investments 31. 5. 2015
2/ Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921
olej na plátně / 146 x 114 cm
cena: 6 085 800 Kč / European Arts Investments 31. 5. 2015
 
Otakar Kubín: Kubistická figura / 1914 olej na plátně, 80 x 60 cm cena: 5 971 420 Kč / Sotheby's Londýn 12. 11. 2014
3/ Otakar Kubín: Kubistická figura / 1914
olej na plátně, 80 x 60 cm
cena: 5 971 420 Kč / Sotheby's Londýn 12. 11. 2014
 
Otakar Kubín: Autoportrét / 1913-14  olej na plátně / 61 x 50 cm  cena: 5 952 000 Kč / Arthouse Hejtmánek 2. 6. 2016
4/ Otakar Kubín: Autoportrét / 1913-14 
olej na plátně / 61 x 50 cm 
cena: 5 952 000 Kč / Arthouse Hejtmánek 2. 6. 2016
 
Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910 olej na plátně / 87 x 73 cm cena: 5 082 000 Kč / Adolf Loos Apartment and Gallery 22. 1. 2014
5/ Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910
olej na plátně / 87 x 73 cm
cena: 5 082 000 Kč / Adolf Loos Apartment and Gallery 22. 1. 2014
 
Otakar Kubín: Ležící dívčí akt olej na plátně / 74 x 92 cm cena: 3 000 000 Kč / European Arts Investments 26. 10. 2014
6/ Otakar Kubín: Ležící dívčí akt
olej na plátně / 74 x 92 cm
cena: 3 000 000 Kč / European Arts Investments 26. 10. 2014
 
Otakar Kubín: Zátiší / 1912-14 olej na plátně / 62 x 80 cm cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006
7/ Otakar Kubín: Zátiší / 1912-14
olej na plátně / 62 x 80 cm
cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006
 
Otakar Kubín: Zápas / 1912-14 olej na plátně / 79 x 93 cena: 2 303 350 Kč / Sotheby's Londýn 11. 6. 2012
8/ Otakar Kubín: Zápas / 1912-14
olej na plátně / 79 x 93
cena: 2 303 350 Kč / Sotheby's Londýn 11. 6. 2012
 
Otakar Kubín: Figura / 1912-14 olej na plátně / 88 x 69 cena: 2 227 880 Kč / Sotheby's Londýn 11. 6. 2012
9/ Otakar Kubín: Figura / 1912-14
olej na plátně / 88 x 69
cena: 2 227 880 Kč / Sotheby's Londýn 11. 6. 2012
 
Otakar Kubín: Krajina z jižní Francie olej na plátně / 65 x 121 cm cena: 1 416 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 12. 2007
10/ Otakar Kubín: Krajina z jižní Francie
olej na plátně / 65 x 121 cm
cena: 1 416 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 12. 2007
 


 


 


 

 

 

 


 


Související články

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10

V loňském roce zaznamenal Antonín Procházka devátý nejvyšší obrat ze všech autorů, jejichž díla se prodávají v aukcích. Sběratelé za jeho práce vydali nejvíce peněz v historii, více než 27 milionů korun.

27. února 2024
Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Zajímavé aukční výsledky Karla Vítězslava Maška

Obrazy Karla Vítězslava Maška se na tuzemském trhu dlouho pohybovaly ve střední cenové hladině. V nižších stovkách tisíc, s dražebním rekordem necelých 537 tisíc korun za pointilistické plátno Zahrada z roku 2017. Pak ale přišly loňský červen a listo...

23. února 2024
Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Zajímavé aukční výsledky loňského jubilanta

Na rok 2023 připadlo kulaté výročí, 150 let od narození známého českého malíře, grafika a výtvarného pedagoga Maxe Švabinského. Obdivovatelé jeho pestré tvorby mu jako pomyslný dárek věnovali jeden velkolepý aukční rekord, a tím i nejúspěšnější sezón...

21. února 2024
Zobrazit všechny

Další články


<