Sudek nezklamal

Orlys Art Auctions 12. 10. 2014

Vzrůstající zájem o fotografii, či minimálně vzrůstající úspěšnost jejích prodejů potvrdila i aukce společnosti Orlys Art Auctions. 

Reprezentativní zátiší od Josefa Sudka Na okně ateliéru se prodalo za 260 tisíc korun, více než dvojnásobek minimálního podání. Vysokou cenu vysvětluje, že šlo o signovanou autorskou zvětšeninu z konce 60., či počátku 70. let. Celkový obrat aukce činil 1,6 milionu korun, prodejní úspěšnost se blížila dvěma třetinám.

Josef Sudek: Na okně ateliéru / 1968–76
Josef Sudek:
Na okně ateliéru / 1968–76
autorská zvětšenina /
27,4 x 21,4 cm /
cena: 260 400 Kč

 

Bojovalo se i o druhý nabízený Sudkův snímek, fotografii z cyklu Procházka po kouzelné zahrádce, která vystoupala z 32 na 105 tisíc korun. Vedle Sudka se za více než sto tisíc korun překvapivě prodala i fotografie Viléma Reichmanna V pravé poledne, která se na 124 tisíc dostal z vyvolávací ceny necelých 7 tisíc korun. Hranici sta tisíc korun dále překonaly ještě dva obrazy slovenského modernisty Vincenta Hložníka, vydražené za 140 a 150 tisíc korun.

Výrazné nárůsty a ceny kolem 60 tisíc korun dále zaznamenaly fotografie Alexandra Hackenschmieda, Ludvíka Součka, Viléma Kříže i Ivana Pinkavy. Z prací na papíře se dobře, za částky od 30 do 40 tisíc korun, prodaly dvě grafiky Vladimíra Boudník a Adrieny Šimotové. 

 


Související články

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10

V loňském roce zaznamenal Antonín Procházka devátý nejvyšší obrat ze všech autorů, jejichž díla se prodávají v aukcích. Sběratelé za jeho práce vydali nejvíce peněz v historii, více než 27 milionů korun.

27. února 2024
Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Zajímavé aukční výsledky Karla Vítězslava Maška

Obrazy Karla Vítězslava Maška se na tuzemském trhu dlouho pohybovaly ve střední cenové hladině. V nižších stovkách tisíc, s dražebním rekordem necelých 537 tisíc korun za pointilistické plátno Zahrada z roku 2017. Pak ale přišly loňský červen a listo...

23. února 2024
Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Zajímavé aukční výsledky loňského jubilanta

Na rok 2023 připadlo kulaté výročí, 150 let od narození známého českého malíře, grafika a výtvarného pedagoga Maxe Švabinského. Obdivovatelé jeho pestré tvorby mu jako pomyslný dárek věnovali jeden velkolepý aukční rekord, a tím i nejúspěšnější sezón...

21. února 2024
Zobrazit všechny

Další články

Orlys Art Auctions

Poválečné papíry

Poválečné papíry

26. října 2015

Kotík nezklamal

Kotík nezklamal

24. května 2015

Nejdražší Šíma za pět let

Nejdražší Šíma za pět let

16. prosince 2013


<