Poválečné papíry

Orlys 20. 9. 2015

Na aukci společnosti Orlys Art Auctions zaměřené na práce na papíře, která se konala v neděli 20. záři, sběratelé a investoři za kresby a grafiky převážně z druhé poloviny 20. století utratili 1,4 milionu korun.

Adriena Šimotová: Zjevení, 1997

Adriena Šimotová: Zjevení, 1997,
pigment na papíře, 69 x 48,5 cm,
cena: 136 400 Kč

Prodalo se 60 procent z necelých 150 dražených položek, nejdráže pigment na papíře Zjevení od Adrieny Šimotové. Tato práce z roku 1997 inspirovaná Turínským plátnem našla kupce za vyvolávací cenu 136 tisíc korun. Z 36 na 52 tisíc korun pak vystoupal Šimotové rozměrný barevný lept a suchá jehla Hlava k listování z roku 1984.

Za částky kolem 50 tisíc korun se prodaly také hned tři kombinované techniky na papíře a sololitu Ladislava Nováka. Z fotografií, které představovaly pětinu nabídky, se nejdráže, za 42 tisíc korun prodal snímek Jana Svobody Tajemství z roku 1970. Nejdražší položkou současného umění se stal obraz Josefa Bolfa Chodba z roku 2011. Olej na plátně přibližně formátu A4 byl vydražen za 42 tisíc korun.

Pitín a Gutfreund poprvé mezi aukčními milionáři

1. Art Consulting, 16. 6. 2024

18. června 2024
Sbírka manželů Kahnových posedmé a opět s českými surrealisty

PIASA Paris 5. 6. 2024

14. června 2024
Dílčí maximum pro Zrzavého i drazí Muzika s Justitzem

Arthouse Hejtmánek 6. 6. 2024

9. června 2024

Šimotová Adriena

Šimotová v Itálii

Šimotová v Itálii

15. července 2021

Slavíček za 12 milionů a rekordní Šimotová

18. června 2021

Papírové sochy Adrieny Šimotové

1. června 2021

Orlys Art Auctions

Kotík nezklamal

Kotík nezklamal

24. května 2015

Nejdražší Šíma za pět let

Nejdražší Šíma za pět let

16. prosince 2013

Další drahý Hlinomaz

Další drahý Hlinomaz

19. května 2013