Připravujeme Ročenku ART+ za rok 2014

Trh s uměním doma i v zahraničí

V polovině února vyjde již šestá Ročenka ART+ shrnující dění na trhu s uměním doma i v zahraničí. Vedle pravidelných rubrik a případových studií věnovaných dílčím segmentům trhu bude její součástí i ohlédnutí za 25 letou historií novodobého českého trhu s uměním. Obálku zdobí detail z obrazu Édouarda Maneta Le Printemps (Jaro), draženého na podzim v New Yorku.

Kromě tradičních tržních segmentů, kterým se pravidelně podrobně věnujeme, bude mít tentokrát samostatnou studii například malíř Otakar Kubín, který v loňském roce hned dvakrát výrazně překonal svůj autorský rekord. Podrobněji se podíváme i na prodeje Krištofa Kintery a letos také zařadíme studii o prodejích v nově se utvářejícím segmentu česko-německého umění.

Jedním z nosných témat letošní Ročenky ART+ je i ohlédnutí za 25 letou historií novodobého českého trhu s uměním. Můžete se těšit nejen na esej na toto téma, kterou pro nás připravuje Naďa Klevisová. Z dalších dílčích témat se budeme opět zabývat situací na trhu se starožitnostmi, dražbami českých autorů v zahraničí, nově vytvořeným indexem současného umění nebo také sběratelstvím textilií v minulosti a dnes.

Na obálku Ročenky ART+ jsme pro Vás tentokrát zvolili detail z obrazu Édouarda Maneta Le Printemps (Jaro), který počátkem listopadu našel na aukci Christie's v New Yorku svého kupce za rekordních 65 milionů dolarů. Plátno inspirované Botticelliho malbou La Primavera bylo dlouhodobě zapůjčeno v National Gallery of Art ve Washingtonu. Dosavadní Manetův čtyři roky starý aukční rekord překonalo téměř dvojnásobně.

Ročenka ART+ vychází 16. února. Předplatitelé ART+ a Art+Antiques ji obdrží poštou jako bonus k předplatnému, ve volném prodeji bude k dostání za 139 Kč.


Související články

250. výročí narození Caspara Davida Friedricha

250. výročí narození Caspara Davida Friedricha

Zajímavé aukční výsledky otce evropského romantismu

Obdivovatelé malířského a kreslířského umění jednoho z nejslavnějších romantiků objíždějí v těchto měsících německá muzea a galerie, které pořádají řadu špičkových tematických výstav. Letošní kulaté výročí však mohou oslavovat i sběratelé a sběratelk...

19. června 2024
Christie’s pod tlakem hackerů, má den na zaplacení výkupného

Christie’s pod tlakem hackerů, má den na zaplacení výkupného

Jak vrcholí kauza kyberútoku na databáze světové aukční síně

Na pátek 31. května 2024 dali vyděrači ze skupiny RansomHub aukční síni Christie's ultimátum k zaplacení výkupného. Jinak budou dále blokovat její počítačové systémy a zveřejní citlivá data až půl milionu jejích klientů. Trh s uměním, kde jsou intern...

31. května 2024
Právo a umění: Zákony, které byste jako sběratelé měli znát

Právo a umění: Zákony, které byste jako sběratelé měli znát

Právní průvodce pro sběratele umění

Máte doma obraz madony s dítětem nebo starožitný devítiramenný svícen, asi po prababičce. Váš německý kamarád by si je rád koupil. Můžete mu to bez dalšího prodat? Nebo dát inzerát na internet? Dostali jste ke kulatinám ve firmě jako dárek grafiku, a...

13. května 2024
Zobrazit všechny

Další články

Další články autora

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

14. června 2016

Retromuseum je kvalitativní skok

Retromuseum je kvalitativní skok

25. května 2016

Loučení s Prahou i láskami

Loučení s Prahou i láskami

1. května 2016


<