Dražba děl současných umělců pomůže se stavbou škol
4. července 2024
Text Solnička Jan | Foto Orlys | Datum 04.12.2014
V katalogu sobotní aukce Orlys Art Auctions je k mání na 160 položek. Většina z nich jsou práce na papíře. Pozornost na sebe upíná především větší konvolut poválečné české fotografie.
Nabízet se budou dvě koláže od Bohumila Štěpána, jehož díla se na aukcích často neobjevují. Čtyřmi tisky jsou zastoupeny Alena Kučerová a Adriena Šimotová, pěti draženými položkami Albín Brunovský.
V aukci se objeví několik geometrických abstrakcí od nejlepších představitelů této umělecké tvorby u nás, jako jsou Zippe, Kolíbal, Mirvald, Novosad a Kubíček. Ve všech případech se budou dražit zajímavé položky.
Mezi fotografiemi zaujme Praha od Josefa Sudka. Originální signovaná fotografie z roku 1957, která ukazuje neklidné nebe nad Karlovým mostem, se bude vyvolávat za necelých 100 tisíc korun. Nabízet se budou další dvě Sudkovy panoramatické krajiny z roku 1960. V aukci bude také dvanáct Reichmannových fotografií a snímky od dalších proslulých českých poválečných fotografů jako např. Hák (Z ateliéru F. Hudečka), Medková, Souček, Feyfar.
Online aukce nadace Happy Hearts, 29. 7. 2024
1. července 2024Součástí nadcházející večerní aukce moderního a současného umění společnosti Sotheby's v Londýně bude i reprezentativní plátno Zdeňka Sýkory Linie č. 94. Obraz je nabízen s odhadem 400 až 600 tisíc liber, což včetně provize a dalších poplatků odpovíd...
24. června 20244. července 2024
26. října 2015
24. května 2015
9. října 2014
26. července 2024
24. července 2024
22. července 2024