Text Solnička Jan | Foto Orlys | Datum 04.12.2014
V katalogu sobotní aukce Orlys Art Auctions je k mání na 160 položek. Většina z nich jsou práce na papíře. Pozornost na sebe upíná především větší konvolut poválečné české fotografie.
Nabízet se budou dvě koláže od Bohumila Štěpána, jehož díla se na aukcích často neobjevují. Čtyřmi tisky jsou zastoupeny Alena Kučerová a Adriena Šimotová, pěti draženými položkami Albín Brunovský.
V aukci se objeví několik geometrických abstrakcí od nejlepších představitelů této umělecké tvorby u nás, jako jsou Zippe, Kolíbal, Mirvald, Novosad a Kubíček. Ve všech případech se budou dražit zajímavé položky.
Mezi fotografiemi zaujme Praha od Josefa Sudka. Originální signovaná fotografie z roku 1957, která ukazuje neklidné nebe nad Karlovým mostem, se bude vyvolávat za necelých 100 tisíc korun. Nabízet se budou další dvě Sudkovy panoramatické krajiny z roku 1960. V aukci bude také dvanáct Reichmannových fotografií a snímky od dalších proslulých českých poválečných fotografů jako např. Hák (Z ateliéru F. Hudečka), Medková, Souček, Feyfar.
21. března 2024Teprve třetí malbu domácího aukčního trhu vytvořenou moskevským rodákem Viktorem Pivovarovem, který již více než 40 let žije a tvoří v Praze, nabídne ve své nedělní sálové aukci společnost Sýpka. Realizaci z 90. let minulého století začne dražit na č...
15. března 2024Sotheby’s Londýn 6. 3. 2024, Christie’s Londýn 7. 3. 2024
5. března 202421. března 2024
26. října 2015
24. května 2015
9. října 2014
25. března 2024