Nové číslo Art+Antiques / 2015-03

březen 2015

Březnové číslo Art+Antiques zve na výstavy Mnichov - Zářící metropole, kterou připravila Západočeská galerie v Plzni, a Moravský Manchester v Moravské galerii v Brně.

Art+Antiques
březen 2015

 

Úvodní článek a obálka s výřezem z obrazu Emanuela Krescence Lišky Hagar a Izmael zve na plzeňskou výstavu, která představuje Mnichov jako jednu z uměleckých metropolí 19. a počátku 20. století. Na výstavu je mimo jiné zapůjčen raný obraz Gabriela von Maxe Sv. Ludmila, který byl na loňském veletrhu TEFAF nabízen za více než 8 milionů korun (více o tomto díle zde).

Téma čísla je věnováno výstavě Moravský Manchester, která mapuje vzestup a pád Brna coby centra textilního průmyslu. O tomto fenoménu píše jeden ze spoluautorů výstavy Tomáš Zapletal. Formou profilového rozhovoru je v březnovém čísle představena slovensko-česká umělkyně Anna Daučíková, která vede ateliér Nových médií na pražské AVU.

Z dalších materiálů v březnovém Art+Antiques zmiňme profil Václava Girsy, článek o berlínských realizacích britského architekta Davida Chipperfielda či o výstavě Petera Doiga v Basileji. Recenzovány jsou výstavy Hrady a zámky objevované a opěvované, Kdo na moje místo v ostravském PLATO nebo Jörg Sasse v Domě umění České Budějovice.

 


Další články


<