Spíše průměrné první pololetí ozdobil Kupkův historický rekord
24. července 2024
Text Skřivánek Jan | Datum 31.07.2017
Brněnská aukční síň Zezula na své červnové aukci nabídla 550 uměleckých děl a starožitností, od početného souboru knih přes historické sklo až po nábytek.
Nového majitele našly tři pětiny položek, dohromady za 1,3 milionu korun. Relativně nízký obrat vysvětluje, že v nabídce tentokrát nebylo jediné dílo s vyvolávací cenou nad sto tisíc korun.`
Karel Žůrka: Návrat T. G. Masaryka
do vlasti, 1919,
olej na plátně, 113,5 x 75,5 cm,
cena: 30 680 Kč
O čtvrtinu z dosažené částky se postaraly knihy. Nejdráže se prodal geografický atlas Die gantze Erd-Kugel vydaný roku 1672 ve Frankfurtu. Nový majitel za něj nabídl 81 tisíc korun. Ze starožitností se nejdráže prodal bohatě vyřezávaný rám z 19. století, který vystoupal na 32 tisíc, a dvojice řezaných pohárů z přelomu 18. a 19. století, které ze 7 tisíc vyskočily až na 28 tisíc korun. Mezi obrazy se nejvíce bojovalo o malbu Návrat T. G. Masaryka do vlasti od Karla Žůrka z roku 1919. Z 6 tisíc vystoupala až na 31 tisíc korun.
Výsledky českých aukcí v roce 2024
Navzdory historickému aukčnímu rekordu za obraz Františka Kupky Početí/Danaé, který se v dubnu vydražil na aukci Adolf Loos Apartment and Gallery za 126,5 milionu korun, celkově aukční trh v letošním prvním pololetí meziročně lehce zpomalil. V nejvyš...
24. července 2024Sálová aukce Sýpky v neděli 16. června vydělala více než 5,5 milionu korun. Prodejní úspěšnost byla bezmála 52 procent. Na milionovou částku dosáhla jedna z položek, za statisíce se prodalo dalších deset.
21. června 20241. Art Consulting, 16. 6. 2024
18. června 202424. července 2024
21. června 2024
18. června 2024
24. ledna 2019
22. dubna 2018
20. září 2017
26. července 2024
8. července 2024