Kdo koupil Giacomettiho?

Giacomettiho sochu Kráčející I. podle agentury Bloomberg koupila brazilská filantropka Lily Safra.

Socha byla vydražena začátkem února na aukci společnosti Sotheby’s za rekordních 65 milionů liber, což z ní dělá historicky nejdražší dílo prodané v aukci.

Lily Safra je vdovou po libanonském bankéři Edmondu J. Safrovi. Časopis Forbes loni hodnotu jejího majetku odhadl na 1 miliardu dolarů.

Identitu kupce měli agentuře nezávisle na sobě potvrdit dva obchodníci s uměním. Jeden uvedl, že socha byla doručena do londýnského bytu paní Safrové. Druhý, že se před časem neúspěšně snažila privátně koupit jiný odlitek této Giacomettiho sochy. Tiskový mluvčí Safrové se k tématu odmítl vyjádřit.  


Alberto Giacometti na fotografii Henriho Cartier-Bressona; socha Kráčející I. v popředí.

 


 


Související články

Magritte, Klimt a další ikony za desítky milionů dolarů

Magritte, Klimt a další ikony za desítky milionů dolarů

Sotheby´s New York 16. – 19. 5. 2023

Na newyorském trhu s uměním jsou květnové termíny již tradičně rezervovány pro velké přehlídky moderní a současné výtvarné tvorby. U aukční síně Sotheby´s špičkový výběr zaměřili především na prestižní provenienci děl a jejich důležité postavení v dě...

24. května 2023
Start do jarní sezóny vynesl 725 milionů dolarů

Start do jarní sezóny vynesl 725 milionů dolarů

Christie´s New York 11. – 15. 5. 2023

Milovníci výtvarného umění 20. a 21. století si v posledních dnech dali sraz v New Yorku. Buď doslova, jako účastníci série špičkových aukcí přímo v sálech aukčního domu Christie´s, nebo přeneseně, na dálku, pomocí on-line platforem. Takových zájemců...

17. května 2023
Fede Galizia: Rekord za figurální dílo malířky raného baroka

Fede Galizia: Rekord za figurální dílo malířky raného baroka

Příběhy žen–umělkyň v Itálii 16. a 17. století

V sálové aukci starých mistrů 3. května ve Vídni dražilo Dorotheum dosud nepublikovanou malbu lombardské malířky raného baroka Fede Galizie. Oproti původnímu předpokladu vyskočila její cena na více než dvojnásobek horního předaukčního odhadu.

15. května 2023
Zobrazit všechny

Další články


<