Index ART+ / 822,61 bodu

listopad 2013

Index ART+ v listopadu pokračoval v poklesu. Oproti maximu ze září letošního roku ztratil za poslední dva měsíce 6,5 procent. Stále však je o 14 procent výš, než byl v listopadu loňského roku. 

index ART+

Pokles indexu nesignalizuje pokles cen, oproti prvnímu pololetí letošního roku však začínáme pozorovat jisté zpomalení. Cenových rekordů sice neubývá, současně však roste i hodnota neprodaných položek. Nevydražena od začátku roku zůstala umělecká díla a starožitnosti za téměř 300 milionů korun (=součet vyvolávacích cen, bez aukční provize), což je o 11 procent víc než ve stejném období loňského roku.

Na listopadových aukcích sběratelé dohromady utratili 128 milionů korun (včetně aukční provize). Nejdráže prodaným dílem se stal další z tušových svitků od moderního čínského klasika Čchi Paj-š'e. Jeho Kachna v lotosové tůni byla na aukci Galerie Arcimboldo vydražena za 8,9 milionu korun. Celkový obrat českých aukcí za celý rok pravděpodobně překoná rekordní výsledek roku 2012 a přehoupne se přes částku 900 milionů korun. 


Další články


<