Index ART+ / 740,39 bodu

listopad 2014

Listopad je tradičně jedním z vrcholů aukční sezóny, do jediného měsíce se tentokrát vměstnaly aukce hned devíti aukčních domů. Dohromady na nich sběratelé a investoři utratili téměř 230 milionů korun a zaznamenali jsme na tři desítky nových autorských rekordů.

Zhruba třetina byla realizována na specializované aukci současného umění, kterou připravila společnost 1. Art Consulting. Nová maxima v listopadu ale padla i případě tak prověřených autorů, jako jsou Alfons Mucha, Václav Brožík či Václav Špála.
 
Z dalších výrazných prodejů je třeba zmínit ještě obraz Sen od Toyen, který byl na aukci Galerie Kodl vydražen za 16,32 milionu, nebo pastel Josefa Čapka, který se na aukci Adolf Loos Apartment and Gallery prodal za 1,2 milionu korun, což je nejvyšší cena za Čapkovu práci na papíře.

Úspěchem je také částka 1,3 milionu korun za barokní tapisérii, kterou dražilo Dorotheum. Index ART+ v listopadu zaznamenal růst o 3 procenta. Oproti stejnému období loňského roku stále ztrácí, jeho aktuální hodnota 740,39 bodu však odpovídá stavu z letošního března.

 


Další články


<