Editorial září 2013

S nástupem podzimní sezóny

Milí příznivci výtvarného umění a aukčního ruchu, sběratelé, čtenáři! S nástupem podzimní sezóny jsme pro Vás připravili novou, a věříme, že i uživatelsky přívětivější, vizuální podobu našeho pravidelného newsletteru. Na další změny a novinky se můžete těšit i v redakční oblasti. 

 

Do zavedeného cyklu, v němž nám svůj výběr z aktuálních aukčních katalogů komentovali sami sběratelé rozličného zaměření a zkušeností, nyní od podzimu zasáhnou profesionálové. K nabídce trhu se budou vyjadřovat kurátoři sbírek veřejných muzeí umění a galerií, ale také jejich šéfové. Můžeme se tak těšit, doufejme, na jejich nezávislý, neotřelý odborný názor, profesionální odstup. Jako první pro nás bude vybírat z katalogu Prague Auctions ředitel Galerie výtvarného umění v Chebu, Marcel Fišer.

O prázdninách jsme pro vás také zahájili novou sérii článků informujících o dění v soukromých galeriích zaměřených na prodej současného umění, připravuje jej pro nás mladá pražská galeristka Lucie Drdová z Drdova Gallery. Do poněkud jiného světa se ponoříme záhy, a to ve volném cyklu článků a rozhovorů sledujících současný stav bývalých vyhlášených šlechtických sbírek: začínáme u Lobkowické sbírky.

Během uplynulých měsíců jste měli možnost zvyknout si na proběhlý redesign našich stránek a zefektivnění některých funkcí. K jejich podobě se nyní budete mít možnost vyjádřit v uživatelské anketě, kterou Vás v průběhu podzimu obešleme. Za Vaše cenné ohlasy děkujeme a přejeme příjemné podzimní dny babího léta nejen s výtvarným uměním!

Za redakci ART+,
Marcela Chmelařová


Další články


<