Drahoš poprvé, podruhé...

Aukce ve prospěch prezidentského kandidáta

Galerie Vltavín se zapojila do prezidentských voleb. Na září plánuje aukci, jejíž výnos půjde ve prospěch kampaně Jiřího Drahoše.  

Jiří Drahoš


"Rádi bychom podpořili pana profesora Jiřího Drahoše v jeho prezidentské kandidatuře nejen podporou morální, ale i finančním příspěvkem na jeho volební kampaň, a to formou uspořádání aukce obrazů a soch," stojí ve výzvě umělcům, aby do aukce darovali svá díla, kterou galerie rozeslala začátkem týdne.

"Již jsme oslovili několik z Vás a dostalo se nám vřelého souhlasu a ujištění, že tuto iniciativu považujete za dobrý nápad a že rádi darujete ve prospěch úspěchu aukce svá díla. Konkrétně se nám dostalo podpory a příslibu spolupráce např. od Františka Hodonského, Venduly Ratajové, Čestmíra Sušky, Petra Šmahy nebo Jaroslava Valečky," píše dále galerista Robert Hédervári.

Aukce se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 17:00 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní (Ostrovní 8, Praha 1) za účasti Jiřího Drahoše. K aukci galerie slibuje vydat katalog s barevnými reprodukcemi všech darovaných děl.
 

Danglár: Národ sobě, 2016


Danglár: Národ sobě, 2016

Nejde o první politicky angažovaný krok galerie Vltavín. Loni v létě si například spolu s galerií Mona Lisa pronajala v Praze na Chodově několik billboardů, na které umístila kresbu slovenského karikaturisty Jozefa Gertli Danglára s portréty Miloše Zemana, Andreje Babiše a Vladimíra Putina.

"Tímto společným výstavním projektem jsme chtěli nejen prezentovat skvělého a invenčního umělce, ale také přispět k veřejné diskusi o tom, kdo hájí a nehájí zájmy našeho státu. Výhodou výtvarného umění je, že to dokáže vyjádřit na první pohled, beze slov," komentoval to tehdy Robert Hédervári.

 


Související články

Stoletý Vladimír Boudník a jeho cesta aukcemi umění

Stoletý Vladimír Boudník a jeho cesta aukcemi umění

Zajímavé aukční výsledky letošního jubilanta

Vladimír Boudník by se letos 17. března dožil sta let. Pražský rodák, ukotvený ve vysočanských továrnách a libeňských ateliérech, experimentoval s tiskovými a grafickými technikami na světové úrovni, jen o nich téměř nikdo za železnou oponou padesátý...

15. července 2024
Právo a umění: Jak popsat umělecké dílo ve smlouvě

Právo a umění: Jak popsat umělecké dílo ve smlouvě

Právní průvodce pro sběratele umění

Při nakládání s uměleckým dílem, starožitností nebo celou sbírkou je naprosto nezbytné ve smlouvě či závěti každou položku velmi přesně popsat. Jen v takovém případě vás a váš majetek bude právo dostatečně chránit například při reklamacích nebo při z...

11. července 2024
Příběh obrazu: Filla, který držel český aukční rekord

Příběh obrazu: Filla, který držel český aukční rekord

Z výstavy Husa na Kampě, sběratel Vladimír Železný

Museum Kampa do začátku září hostí výběr ze sbírky Vladimíra Železného zaměřený převážně na předválečnou a meziválečnou modernu. Součástí expozice je řada děl, která v minulosti prošla aukčním trhem. Mnoha z nich jsme se věnovali již v době, kdy byla...

8. července 2024
Zobrazit všechny

Další články

Suška Čestmír

Výprodej Balcara

Výprodej Balcara

8. prosince 2012


<