Drahoš poprvé, podruhé...

Aukce ve prospěch prezidentského kandidáta

Galerie Vltavín se zapojila do prezidentských voleb. Na září plánuje aukci, jejíž výnos půjde ve prospěch kampaně Jiřího Drahoše.  

Jiří Drahoš


"Rádi bychom podpořili pana profesora Jiřího Drahoše v jeho prezidentské kandidatuře nejen podporou morální, ale i finančním příspěvkem na jeho volební kampaň, a to formou uspořádání aukce obrazů a soch," stojí ve výzvě umělcům, aby do aukce darovali svá díla, kterou galerie rozeslala začátkem týdne.

"Již jsme oslovili několik z Vás a dostalo se nám vřelého souhlasu a ujištění, že tuto iniciativu považujete za dobrý nápad a že rádi darujete ve prospěch úspěchu aukce svá díla. Konkrétně se nám dostalo podpory a příslibu spolupráce např. od Františka Hodonského, Venduly Ratajové, Čestmíra Sušky, Petra Šmahy nebo Jaroslava Valečky," píše dále galerista Robert Hédervári.

Aukce se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 17:00 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní (Ostrovní 8, Praha 1) za účasti Jiřího Drahoše. K aukci galerie slibuje vydat katalog s barevnými reprodukcemi všech darovaných děl.
 

Danglár: Národ sobě, 2016


Danglár: Národ sobě, 2016

Nejde o první politicky angažovaný krok galerie Vltavín. Loni v létě si například spolu s galerií Mona Lisa pronajala v Praze na Chodově několik billboardů, na které umístila kresbu slovenského karikaturisty Jozefa Gertli Danglára s portréty Miloše Zemana, Andreje Babiše a Vladimíra Putina.

"Tímto společným výstavním projektem jsme chtěli nejen prezentovat skvělého a invenčního umělce, ale také přispět k veřejné diskusi o tom, kdo hájí a nehájí zájmy našeho státu. Výhodou výtvarného umění je, že to dokáže vyjádřit na první pohled, beze slov," komentoval to tehdy Robert Hédervári.

 


Související články

Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Umění jako investiční aktivum

Ceny kvalitního umění pokračovaly i loni v růstu. V posledních deseti letech dokázaly porazit i inflaci. Investiční fondy, které zhodnocují peníze investorů nákupem a prodejem umění, díky loňským prodejům dosáhly u některých děl zhodnocení v desítkác...

29. února 2024
Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Top 10 Františka Kupky

V loňském roce uplynulo dvacet let od chvíle, kdy byly na českých aukcích poprvé draženy obrazy Františka Kupky. Nebyl to ale tehdy zrovna zářný úspěch. Obraz Ocel pije se s cenou 5,2 milionu korun sice stal nejdražším dílem roku 2003, původní očekáv...

23. ledna 2024
Po rekordních letech spadl obrat aukcí o 15 procent

Po rekordních letech spadl obrat aukcí o 15 procent

Trh s uměním v roce 2023

O čtvrt miliardy korun se proti roku 2022 propadl celkový obrat sálových aukcí. Podle předběžných odhadů stála v roce 2023 vydražená díla a artefakty dohromady 1,4 miliardy korun. Nejvíce byl cenový pokles znát u deseti nejdražších obrazů. Aukční sín...

20. prosince 2023
Zobrazit všechny

Další články

Suška Čestmír

Výprodej Balcara

Výprodej Balcara

8. prosince 2012


<