Aukce k desetiletí časopisu

Aukce Art&Antiques 19.6. na Slovanském ostrově

Nečekaný zájem dražitelů a překvapivé výsledky přinesla slavnostní aukce u příležitosti desetiletí našeho partnerského časopisu Art+Antiques konaná ve spolupráci s portálem ART+. Celkový výtěžek dosáhl 8520 korun. Nechybělo napětí, humor i několik nezapomenutelných okamžiků.

 

Aukční položky čekají na své nové majitele

 

Aukce se konala 19. června na Slovanském ostrově u příležitosti slavnostního večera k deseti letům existence našeho partnerského časopisu Art+Antiques. Roli dražitelů si tentokrát vyzkoušeli zástupci více než osmi zúčastněných aukčních síní, funkci licitátora naopak přijal šéfredaktor časopisu Jan Skřivánek. K mání bylo symbolických deset historických čísel Art+Antiques opatřených autogramy umělců, jejichž dílo zdobilo v příslušném měsíci titulní stranu.

O položky vyvolávané za symbolický obnos padesáti korun, navíc velkoryse bez aukční provize, byl velký zájem. Bojovalo se především o lednové číslo z roku 2009 s fotografií a autogramem Milana Grygara (1 050 korun) a o květnové číslo z téhož roku na titulu s plátnem Šatna od Josefa Bolfa (1 400 korun). Vůbec nejvyšší částku večera, 1 650 korun, zaplatil nový majitel za poslední položku: červnové číslo z letošního roku s Hlavami duchů od Františka Skály.

Finální příklep březnového čísla roku 2009 s fotografií a podpisem Jiřího Davida (800 korun) 

 

K mání byla dále čísla časopisu s podpisy Tomáše Rajlicha (650 korun), Jana Merty (700 korun), Jiřího Davida (800 korun), Květy Pacovské (320 korun), Pavla Baňky (750 korun), Jiřího Thýna (900 korun) a Vladimíra Houdka (300 korun). Celkový výtěžek dražby činil nečekaných 8 520 korun, někteří šťastní majitelé si odnesli i více než po jedné položce.

Licitátor se své nové role zhostil s velkou grácií a účastníci večera tak zažili několik nezapomenutelných momentů: Na nesmělou poznámku jednoho z přítomných v sále "ale já nedražím..." s poklidem reagoval: "ale dražíte, ale dražíte!". Jindy zase zcela adresně povzbuzoval zástupce známých síní a galerií k větší aktivitě slovy "vy nedražíte, já to na vás povím!". Všem přítomným děkujeme za účast a šťastným novým majitelům k cenným ziskům blahopřejeme!

Historický rekord - 2 000 korun, za něž bylo před deseti lety vydraženo nulté číslo - zůstal nepokořen.

 

 


Související články

Rodinné stříbro

Rodinné stříbro

Veletrh Antique 23. – 26. 11. 2023

Tradiční Veletrh Antique, tentokrát již 49. v pořadí, pořádá tento týden od čtvrtka do neděle Asociace starožitníků v historických prostorách Novoměstské radnice. Tématem, které se bude celým vydáním prolínat je motto rodinné stříbro.

22. listopadu 2023
Čeští současní umělci bodují na výstavách po celém světě

Čeští současní umělci bodují na výstavách po celém světě

Aktivita umělců z J&T Banka Art Indexu

Účast na zahraničních výstavách v prestižních galeriích je jedním z tahounů hodnoty děl současných umělců. Tvůrci a tvůrkyně zastoupení na předních místech žebříčku J&T Banka Art Indexu jsou i letos aktivní a daří se jim jak na skupinových tak i na s...

20. října 2023
Taháky podzimních aukcí: Schikaneder, Švabinský i Chagall

Taháky podzimních aukcí: Schikaneder, Švabinský i Chagall

Výhled před podzimní aukční sezónou

Jarním aukcím vládli Toyen, Karel Černý a Zdeněk Sýkora. Podzimní nabídka bude rovněž bohatá, slibují majitelé aukčních síní. Dražit se budou díla galerijních hodnot, která se na trhu dlouho neobjevila.

25. září 2023
Zobrazit všechny

Další články

Další články autora

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

14. června 2016

Retromuseum je kvalitativní skok

Retromuseum je kvalitativní skok

25. května 2016

Loučení s Prahou i láskami

Loučení s Prahou i láskami

1. května 2016


<