Aukce k desetiletí časopisu

Aukce Art&Antiques 19.6. na Slovanském ostrově

Nečekaný zájem dražitelů a překvapivé výsledky přinesla slavnostní aukce u příležitosti desetiletí našeho partnerského časopisu Art+Antiques konaná ve spolupráci s portálem ART+. Celkový výtěžek dosáhl 8520 korun. Nechybělo napětí, humor i několik nezapomenutelných okamžiků.

 

Aukční položky čekají na své nové majitele

 

Aukce se konala 19. června na Slovanském ostrově u příležitosti slavnostního večera k deseti letům existence našeho partnerského časopisu Art+Antiques. Roli dražitelů si tentokrát vyzkoušeli zástupci více než osmi zúčastněných aukčních síní, funkci licitátora naopak přijal šéfredaktor časopisu Jan Skřivánek. K mání bylo symbolických deset historických čísel Art+Antiques opatřených autogramy umělců, jejichž dílo zdobilo v příslušném měsíci titulní stranu.

O položky vyvolávané za symbolický obnos padesáti korun, navíc velkoryse bez aukční provize, byl velký zájem. Bojovalo se především o lednové číslo z roku 2009 s fotografií a autogramem Milana Grygara (1 050 korun) a o květnové číslo z téhož roku na titulu s plátnem Šatna od Josefa Bolfa (1 400 korun). Vůbec nejvyšší částku večera, 1 650 korun, zaplatil nový majitel za poslední položku: červnové číslo z letošního roku s Hlavami duchů od Františka Skály.

Finální příklep březnového čísla roku 2009 s fotografií a podpisem Jiřího Davida (800 korun) 

 

K mání byla dále čísla časopisu s podpisy Tomáše Rajlicha (650 korun), Jana Merty (700 korun), Jiřího Davida (800 korun), Květy Pacovské (320 korun), Pavla Baňky (750 korun), Jiřího Thýna (900 korun) a Vladimíra Houdka (300 korun). Celkový výtěžek dražby činil nečekaných 8 520 korun, někteří šťastní majitelé si odnesli i více než po jedné položce.

Licitátor se své nové role zhostil s velkou grácií a účastníci večera tak zažili několik nezapomenutelných momentů: Na nesmělou poznámku jednoho z přítomných v sále "ale já nedražím..." s poklidem reagoval: "ale dražíte, ale dražíte!". Jindy zase zcela adresně povzbuzoval zástupce známých síní a galerií k větší aktivitě slovy "vy nedražíte, já to na vás povím!". Všem přítomným děkujeme za účast a šťastným novým majitelům k cenným ziskům blahopřejeme!

Historický rekord - 2 000 korun, za něž bylo před deseti lety vydraženo nulté číslo - zůstal nepokořen.

 

 


Související články

Důvěra v internetové aukce roste

Důvěra v internetové aukce roste

Online aukce v roce 2023

Dvacetkrát se sběratelé loni dostali přes milion korun na online aukcích, které dlouhodobě sleduje server Artplus. Celkem na nich utratili 157 milionů korun. Nejprodávanějším umělcem se podle obratu stal Václav Radimský. U sběratelů zabodovala i Jitk...

7. března 2024
Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Investiční fondy loni utratily za umělecká díla desítky milionů

Umění jako investiční aktivum

Ceny kvalitního umění pokračovaly i loni v růstu. V posledních deseti letech dokázaly porazit i inflaci. Investiční fondy, které zhodnocují peníze investorů nákupem a prodejem umění, díky loňským prodejům dosáhly u některých děl zhodnocení v desítkác...

29. února 2024
Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Dvacet let s Kupkou: z 5 až přes 200 milionů

Top 10 Františka Kupky

V loňském roce uplynulo dvacet let od chvíle, kdy byly na českých aukcích poprvé draženy obrazy Františka Kupky. Nebyl to ale tehdy zrovna zářný úspěch. Obraz Ocel pije se s cenou 5,2 milionu korun sice stal nejdražším dílem roku 2003, původní očekáv...

23. ledna 2024
Zobrazit všechny

Další články

Další články autora

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

14. června 2016

Retromuseum je kvalitativní skok

Retromuseum je kvalitativní skok

25. května 2016

Loučení s Prahou i láskami

Loučení s Prahou i láskami

1. května 2016


<