Aukce k desetiletí časopisu

Aukce Art&Antiques 19.6. na Slovanském ostrově

Nečekaný zájem dražitelů a překvapivé výsledky přinesla slavnostní aukce u příležitosti desetiletí našeho partnerského časopisu Art+Antiques konaná ve spolupráci s portálem ART+. Celkový výtěžek dosáhl 8520 korun. Nechybělo napětí, humor i několik nezapomenutelných okamžiků.

 

Aukční položky čekají na své nové majitele

 

Aukce se konala 19. června na Slovanském ostrově u příležitosti slavnostního večera k deseti letům existence našeho partnerského časopisu Art+Antiques. Roli dražitelů si tentokrát vyzkoušeli zástupci více než osmi zúčastněných aukčních síní, funkci licitátora naopak přijal šéfredaktor časopisu Jan Skřivánek. K mání bylo symbolických deset historických čísel Art+Antiques opatřených autogramy umělců, jejichž dílo zdobilo v příslušném měsíci titulní stranu.

O položky vyvolávané za symbolický obnos padesáti korun, navíc velkoryse bez aukční provize, byl velký zájem. Bojovalo se především o lednové číslo z roku 2009 s fotografií a autogramem Milana Grygara (1 050 korun) a o květnové číslo z téhož roku na titulu s plátnem Šatna od Josefa Bolfa (1 400 korun). Vůbec nejvyšší částku večera, 1 650 korun, zaplatil nový majitel za poslední položku: červnové číslo z letošního roku s Hlavami duchů od Františka Skály.

Finální příklep březnového čísla roku 2009 s fotografií a podpisem Jiřího Davida (800 korun) 

 

K mání byla dále čísla časopisu s podpisy Tomáše Rajlicha (650 korun), Jana Merty (700 korun), Jiřího Davida (800 korun), Květy Pacovské (320 korun), Pavla Baňky (750 korun), Jiřího Thýna (900 korun) a Vladimíra Houdka (300 korun). Celkový výtěžek dražby činil nečekaných 8 520 korun, někteří šťastní majitelé si odnesli i více než po jedné položce.

Licitátor se své nové role zhostil s velkou grácií a účastníci večera tak zažili několik nezapomenutelných momentů: Na nesmělou poznámku jednoho z přítomných v sále "ale já nedražím..." s poklidem reagoval: "ale dražíte, ale dražíte!". Jindy zase zcela adresně povzbuzoval zástupce známých síní a galerií k větší aktivitě slovy "vy nedražíte, já to na vás povím!". Všem přítomným děkujeme za účast a šťastným novým majitelům k cenným ziskům blahopřejeme!

Historický rekord - 2 000 korun, za něž bylo před deseti lety vydraženo nulté číslo - zůstal nepokořen.

 

 


Související články

Stoletý Vladimír Boudník a jeho cesta aukcemi umění

Stoletý Vladimír Boudník a jeho cesta aukcemi umění

Zajímavé aukční výsledky letošního jubilanta

Vladimír Boudník by se letos 17. března dožil sta let. Pražský rodák, ukotvený ve vysočanských továrnách a libeňských ateliérech, experimentoval s tiskovými a grafickými technikami na světové úrovni, jen o nich téměř nikdo za železnou oponou padesátý...

15. července 2024
Právo a umění: Jak popsat umělecké dílo ve smlouvě

Právo a umění: Jak popsat umělecké dílo ve smlouvě

Právní průvodce pro sběratele umění

Při nakládání s uměleckým dílem, starožitností nebo celou sbírkou je naprosto nezbytné ve smlouvě či závěti každou položku velmi přesně popsat. Jen v takovém případě vás a váš majetek bude právo dostatečně chránit například při reklamacích nebo při z...

11. července 2024
Příběh obrazu: Filla, který držel český aukční rekord

Příběh obrazu: Filla, který držel český aukční rekord

Z výstavy Husa na Kampě, sběratel Vladimír Železný

Museum Kampa do začátku září hostí výběr ze sbírky Vladimíra Železného zaměřený převážně na předválečnou a meziválečnou modernu. Součástí expozice je řada děl, která v minulosti prošla aukčním trhem. Mnoha z nich jsme se věnovali již v době, kdy byla...

8. července 2024
Zobrazit všechny

Další články

Další články autora

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

Tizianovi bych už nové interpretace nepřál

14. června 2016

Retromuseum je kvalitativní skok

Retromuseum je kvalitativní skok

25. května 2016

Loučení s Prahou i láskami

Loučení s Prahou i láskami

1. května 2016


<