Aukce společnosti Sýpka, která se konala poslední květnovou neděli na Žofíně, vynesla téměř 3,4 milionu korun. Prodalo se 44 procent z více než 350 nabízených uměleckých děl a starožitností od konce 19. století do současnosti.
18. července 2014Další z pozůstalosti Jiřího Balcara
Přestože položka s číslem 344 z nedělní aukce pozůstalosti Jiřího Balcara říká, že všechno stojí za desetník, vyvolávala se za třicet tisíc pomyslných desetníků a našla si majitele, který byl ochoten zaplatit 225 tisíc desetníků.
26. června 2014Jiří Načeradský ve sbírce Ivana Melicherčíka
Dva měsíce po úmrtí jednoho z klasiků české poválečné malby, Jiřího Načeradského (1939 - 2014), otevřelo slovenské muzeum moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum, sídlící na dunajském poloostrově nedaleko Bratislavy, velkou přehlídku jeho dí...
24. června 2014Otakar Kubín letos již podruhé překonal svůj autorský cenový rekord, když se jeho obraz Zátiší s podnosem z let 1912–14 na aukci 1. Art Consulting prodal za téměř 6,4 milionu korun. Rekordní ostatně byla již vyvolávací cena a trojici zájemců v sále a...
16. června 2014Z aukcí společností Grisebach a Lempertz
Na aukcích v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem budou v následujících dnech draženy dva liniové obrazy Zdeňka Sýkory a působivý raný olej Františka Kupky.
28. května 2014Vystavovaný chrom Huga Demartiniho, propalovaný dřevěný reliéf Eduarda Ovčáčka, Ladislav Novák publikovaný Jiřím Valochem, a další drobné sběratelské perličky z poválečného českého umění. Redakční výběr z červnového katalogu Orlys.
27. května 2014Vystavovaný chrom Huga Demartiniho, propalovaný dřevěný reliéf Eduarda Ovčáčka, Ladislav Novák publikovaný Jiřím Valochem, a další drobné sběratelské perličky z poválečného českého umění. Redakční výběr z červnového katalogu Orlys.
27. května 2014Pozvánku na retrospektivu Jana Kubíčka v Galerii hlavního města Prahy pro květnové číslo Art+Antiques napsal její spoluautor Pavel Kappel. "Znal jsem ho krátce, ale budu si ho pamatovat jako mimořádně milého, laskavého a vtipného člověka, ale také ja...
1. května 2014Březnová aukce Prague Auctions vynesla přes 6 milionů korun. O téměř 2,5 milionu korun z této částky se postarala kolekce fotografií. Prodaly se dvě třetiny ze 150 nabízených snímků a nejdražším dílem aukce se stala fotografie Jana Svobody Dotýkání z...
16. dubna 2014olej na plátně / 30 x 45 cm / cena: 340 000 Kč (bez 20% provize)
V březnové aukci Dorothea se objevila dvojice na trhu zcela výjimečných pláten Vladimíra Fuky. Ačkoliv výše startovalo to rozměrnější a signované, autorský rekord nakonec suverénně svým téměř pětinásobným nárůstem překonalo to druhé, v katalogu označ...
14. dubna 2014