Poválečné umění - Články

John, Janák, Jocobsen

Art Antiques  John, Janák, Jocobsen

Sýpka 25. 5. 2014

Aukce společnosti Sýpka, která se konala poslední květnovou neděli na Žofíně, vynesla téměř 3,4 milionu korun. Prodalo se 44 procent z více než 350 nabízených uměleckých děl a starožitností od konce 19. století do současnosti.

18. července 2014
Všechno stojí za desetník

Všechno stojí za desetník

Další z pozůstalosti Jiřího Balcara

Přestože položka s číslem 344 z nedělní aukce pozůstalosti Jiřího Balcara říká, že všechno stojí za desetník, vyvolávala se za třicet tisíc pomyslných desetníků a našla si majitele, který byl ochoten zaplatit 225 tisíc desetníků.

26. června 2014
Načeradský v Danubianě

Načeradský v Danubianě

Jiří Načeradský ve sbírce Ivana Melicherčíka

Dva měsíce po úmrtí jednoho z klasiků české poválečné malby, Jiřího Načeradského (1939 - 2014), otevřelo slovenské muzeum moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum, sídlící na dunajském poloostrově nedaleko Bratislavy, velkou přehlídku jeho dí...

24. června 2014
Znovu Kubín

Art Antiques  Znovu Kubín

1. Art Consulting 15. 5. 2014

Otakar Kubín letos již podruhé překonal svůj autorský cenový rekord, když se jeho obraz Zátiší s podnosem z let 1912–14 na aukci 1. Art Consulting prodal za téměř 6,4 milionu korun. Rekordní ostatně byla již vyvolávací cena a trojici zájemců v sále a...

16. června 2014
Kupka a Sýkora v Německu

Kupka a Sýkora v Německu

Z aukcí společností Grisebach a Lempertz

Na aukcích v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem budou v následujících dnech draženy dva liniové obrazy Zdeňka Sýkory a působivý raný olej Františka Kupky.

28. května 2014
Demartini, Ovčáček a poválečné umění

Orlys Art Auctions 1. 6. 2014

Vystavovaný chrom Huga Demartiniho, propalovaný dřevěný reliéf Eduarda Ovčáčka, Ladislav Novák publikovaný Jiřím Valochem, a další drobné sběratelské perličky z poválečného českého umění. Redakční výběr z červnového katalogu Orlys.

27. května 2014

Orlys Art Auctions 1. 6. 2014

27. května 2014

Orlys Art Auctions 1. 6. 2014

27. května 2014

Orlys Art Auctions 1. 6. 2014

27. května 2014
Nové číslo Art+Antiques / 2014-5

květen 2014

Pozvánku na retrospektivu Jana Kubíčka v Galerii hlavního města Prahy pro květnové číslo Art+Antiques napsal její spoluautor Pavel Kappel. "Znal jsem ho krátce, ale budu si ho pamatovat jako mimořádně milého, laskavého a vtipného člověka, ale také ja...

1. května 2014
Svoboda za sta tisíce

Art Antiques  Svoboda za sta tisíce

Prague Auctions 23. 3. 2014

Březnová aukce Prague Auctions vynesla přes 6 milionů korun. O téměř 2,5 milionu korun z této částky se postarala kolekce fotografií. Prodaly se dvě třetiny ze 150 nabízených snímků a nejdražším dílem aukce se stala fotografie Jana Svobody Dotýkání z...

16. dubna 2014
Dílo měsíce: V. Fuka (?) - Na Letenské pláni

olej na plátně / 30 x 45 cm / cena: 340 000 Kč (bez 20% provize)

V březnové aukci Dorothea se objevila dvojice na trhu zcela výjimečných pláten Vladimíra Fuky. Ačkoliv výše startovalo to rozměrnější a signované, autorský rekord nakonec suverénně svým téměř pětinásobným nárůstem překonalo to druhé, v katalogu označ...

14. dubna 2014
Zobrazit další