Spíše průměrné první pololetí ozdobil Kupkův historický rekord
24. července 2024
Text Skřivánek Jan | Datum 13.05.2017
První letošní aukce brněnského aukčního domu vynesla přes 5,1 milionu korun. Nového majitele v sobotu 8. dubna našlo 62 procent z 358 nabízených uměleckých děl a starožitností. Šest obrazů, jeden koberec a jedny hodiny bylo draženo za částky nad sto tisíc korun.
Kamil Lhoták: Závody balonů, 1946,
olej na překližce, 19,3 x 29,7 cm, cena: 708 000 Kč
Nejdražším dílem aukce se stal drobný olej Kamila Lhotáka Závody balonů. Malba na překližce z roku 1946 vystoupala na 708 tisíc korun, více než trojnásobek minimálního podání. Na téměř pětinásobek vyvolávací ceny pak vylétl zmiňovaný koberec Heritz, syrská práce z konce 19. století. Vítěz aukce za za něj nabídl 342 tisíc korun. Z obrazů byly za statisícové částky draženy ještě práce Bohumíra Matala, Otakara Kubína, Richarda Fremunda a Joži Uprky.
Koberec Heritz,
Sýrie, 1880,
domácí koberec,
290 x 375 cm,
cena: 342 000 Kč
Ze starožitností se nejdráže prodaly obrazové hodiny z roku 1826, které našly kupce při ceně 118 tisíc korun. Na dalších příčkách se umístily broušená váza značky Moser z konce 20. let (94 tisíc), diamantové náušnice (71 tisíc) a žardniéra od Wiener Werkstätte (61 tisíc korun).
Výsledky českých aukcí v roce 2024
Navzdory historickému aukčnímu rekordu za obraz Františka Kupky Početí/Danaé, který se v dubnu vydražil na aukci Adolf Loos Apartment and Gallery za 126,5 milionu korun, celkově aukční trh v letošním prvním pololetí meziročně lehce zpomalil. V nejvyš...
24. července 2024Sálová aukce Sýpky v neděli 16. června vydělala více než 5,5 milionu korun. Prodejní úspěšnost byla bezmála 52 procent. Na milionovou částku dosáhla jedna z položek, za statisíce se prodalo dalších deset.
21. června 20241. Art Consulting, 16. 6. 2024
18. června 202424. července 2024
21. června 2024
18. června 2024
10. srpna 2022
30. ledna 2019
3. prosince 2018
24. ledna 2019
22. dubna 2018
20. září 2017