Klein v Praze

Vltavín 17. 9. 2015

Aukční premiéru na českém trhu si ve čtvrtek 17. září na aukci společnosti Vltavín odbyl Yves Klein.

Yves Klein: Kompozice, plátkové zlato, metalický papír, 32 x 23 cm, cena: 360 000 Kč

Yves Klein: Kompozice,
plátkové zlato, metalický papír,
32 x 23 cm, cena: 360 000 Kč

Kompozice z plátkového zlata na metalickém papíru, o něco větší než je formát A4, byla nabízena za 30 tisíc korun. Přestože dílo postrádalo autentifikační certifikát či popis provenience, konečná cena vystoupala až na 360 tisíc korun. Z necelých šesti set nabízených položek, především prací na papíře, nového majitele našla jen pětina děl, dohromady za 2 miliony korun.

Nejdražší položkou aukce se stal titulní obraz katalogu, krajina Jindřicha Pruchy Běstvina u Čáslavi. Olej středního formátu z roku 1913 vystoupal z 324 na 504 tisíc korun. Výraznější nárůsty zaznamenal ještě obraz Letní noc od Richarda Wiesnera, z 18 na 66 tisíc, a akvarel Anička od Kamila Lhotáka, z 30 na 52 tisíc korun. Většina zbývajících děl byla dražena za částky do 10 tisíc korun.

Sběratelé dotlačili Procházku k historickému rekordu

Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10

Maškovy dívky se loni protančily k milionovému rekordu

Zajímavé aukční výsledky Karla Vítězslava Maška

Široký rozptyl Maxe Švabinského: od stokorun po šestnáct milionů

Zajímavé aukční výsledky loňského jubilanta

21. února 2024

Prucha Jindřich

Poprvé přes sto

Poprvé přes sto

4. ledna 2014

Starožitnosti z Evropy i Číny

Starožitnosti z Evropy i Číny

19. května 2013