Kaván u Kodla

Letní výstava Františka Kavána

Galerie Kodl připravila na léto prodejní výstavů obrazů Františka Kavána. Ceny nabízených obrazů se pohybují od 40 do 850 tisíc korun.

František Kaván: Konec zimy / kolem 1910 / olej na plátně / 80 x 100 cm

Na prodej je na tři desítky obrazů z období od přelomu století až do začátku 30. let. Obraz Konec zimy z doby před rokem 1910 je nabízen za 720 tisíc korun, což je ještě o 60 tisíc korun víc, než  je nedávný Kavánův aukční rekord. Za 850 tisíc korun je pak na prodej diptych Keř a stromy na mezi. Jde o dvě drobná plátna vytvořená roku 1894.

František Kaván: Stromy a keř na mezi / 1894 / olej na lepence / á 32,5 x 50 cm

Kaván patří mezi stálice českého trhu s uměním, každoročně je na aukcích vydraženo více než desítka jeho obrazů. Sběratelé velice pečlivě rozlišují jednotlivá období jeho tvorby. Zatímco krajiny z 30. let stojí kolem 50 tisíc korun, obraz z doby kolem roku 1900 jsou nabízeny od 100 tisíc korun výše.

Jak ukázaly poslední aukce společností Dorotheum a Kodl, ceny Kavánových děl ještě zdaleka nedosáhly svého maxima. Na dubnové aukci galerie Kodl se drobný olej na lepence Na horní Chrudimce dostal ze 120 na 300 tisíc korun. O měsíc později se pak na aukci Dorothea rozměrná Letní krajina prodala za rekordních 660 tisíc korun (aukční ceny jsou uváděny včetně provize).

Na výstavu je zařazen i obraz Podzimní nálada, který před třemi lety prošel aukčním trhem. V roce 2007 byl na aukci Galerie Art Praha prodán za 212 tisíc, nyní je na prodej za 330 tisíc korun.

Štyrského krajina a několik Boštíků hledá nové majitele

1. Art Consulting 16. 6. 2024

13. června 2024
Do aukcí jde zapomenutý Zrzavý, poválečný Muzika i pozdní Gross

Galerie Pictura 5. 6., Arthouse Hejtmánek 6. 6. 2024

4. června 2024
Do aukce jde raný i vrcholný Kremlička

Galerie Kodl 26. 5. 2024

23. května 2024

Kaván František

Co se stalo v Londýně?

Co se stalo v Londýně?

19. června 2011

Arcimboldo 11. 12. 2010

Arcimboldo 11. 12. 2010

11. ledna 2011

Dorotheum 18. 9. 2010

Dorotheum 18. 9. 2010

17. října 2010