Editorial prosinec 2013

Milý čtenáři, jestliže jsi při prohlížení našeho oběžníku došel až sem, tak již jistě víš, že letošní rok bude co do součtů cen uměleckých děl prodaných na domácích aukcích ještě úspěšnější než ty předchozí.

A pokud Tě neodratí tyto řádky, dozvíš se ještě mnohé o překračování některých autorských rekordů, o prodeji nejmladšího umění, veletrzích a mnoha skvoucích dražbách v zemích českých i v okolním světě. Takové pravidelné měsíční čtení od Tebe vyžaduje značnou dávku odhodlání a především věrnosti, za kterou jsme Ti vděčni.

V překotném finiši tohoto běhu si s jistým ulehčením uvědomuji, že je konec. Konec aukční sezony, konec sčítání, odčítání a dělení. Odeznívání dechberoucích zpráv o obchodních rekordech, statisícových a milionových částkách, které si mnozí z nás jen těžko představují. Nadchází několik týdnů klidu, v nichž místo sledování aukčních katalogů, porovnávání cen na ART+, obcházení předaukčních výstav a rešeršování neznámých autorů, můžeš v klidu usednout ve své komůrce a konečně zůstat sám a v pokoji se svým oblíbeným obrazem, sochou, nebo albem grafických listů. Čas, ke kterému všechno to kvaltování a rámusení spělo. Přeji Ti, abys o něj nebyl připraven a aby to byl čas naplněný.

 


Další články


<