Současné umění - starší generace

Významní domácí umělci narození mezi léty 1940 - 1959.

Statistika

Celkově draženo 23911
Z toho prodáno 9091
Průměrná cena 15 215 Kč
Nyní na tru 200

Graf vývoje vybraných segmentů domácího trhu

Autoři

Související novinky a články

Čapkovy Srnky jen za vyvolávací cenu

1. Art Consulting, 11. 6. 2023

Necelých 62 milionů korun utratili dražitelé na červnové aukci 1. Art Consulting. Kromě nejdražšího obrazu Josefa Čapka zaujaly také autorské aukční rekordy Jana Kubíčka a Zory Ságlové. Tradičně se dařilo akvarelům Františka Kupky.

13. června 2023
Kokolia se podruhé dostal přes milion

Adolf Loos Apartment and Gallery, 19. 3. 2023

Nejdražším dílem výběrové aukce Adolf Loos Apartment and Gallery se stalo mondrianovské plátno francouzského malíře Jean Alberta Gorina za necelých 20 milionů korun. Dvousetmilionový Kokoschka nakonec nového majitele nenašel. Sedminásobným nárůste...

20. března 2023
Nejdražší bohemika letošního roku (do července)

Deset nejdražších prodejů českého umění na světových aukcích

Nejdražším dílem českého umění prodaným zatím letos na světových aukcích byl pozdní obraz Toyen, který se v březnu v Paříži prodal za 37 milionů korun. Ke koupi představované desítky by bylo potřeba 151 milionu korun.

10. srpna 2022

Nyní na trhu

1.

Vyleťal Josef 1940 - 1989
SURREALISTICKÝ MOTIV

Vyvolávací cena ???

2.

Velčovský Josef 1945
TOUHA

Vyvolávací cena ???

3.

Mühlbauer Pavel 1949
ZIMNÍ KRAJINA

Vyvolávací cena ???

Další segmenty trhu

Poválečné umění

Poválečné umění

Významní domácí umělci narození mezi léty 1920 - 1939.

Současné umění - nejmladší generace

Domácí umělci narození po roce 1980.

Současné umění - střední generace

Významní domácí umělci narození mezi léty 1960 - 1979.