Thonet

Továrna na nábytek z ohýbaného dřeva. Továrna v Bystřici pod Hostýnem (zal. Michaelem Thonetem roku 1861) se stala se vývojovým centrem celé firmy Gebrüder Thonet a exportovala své výrobky do celého světa byla ve své době největší svého druhu. Thonetův ohýbaný nábytek si brzy získal věhlas a Michael Thonet získal za jeho výrobu i řadu ocenění, mj. zlatý kříž za zásluhy či rytířský kříž řádu Františka Josefa.

 

Po první světové válce navázala na původní firmu Thonet společnost Thonet-Mundus (zal. 1926). V roce 1946 pak vznikla znárodněním a sloučením řady nábytkářských továren v Československu firma Národní podnik Thonet, která byla roku 1953 přejmenována na TON (Továrna na Ohýbaný Nábytek). Současně byla rodinou Thonetů obnovena továrna Thonet ve Frankenbergu. Obě nábytkářské firmy fungují dodnes. V roce 2013 Úřad průmyslového vlastnictví odňal firmě TON ochrannou známku Thonet, která nyní náleží pouze továrně ve Frankenbergu.


Top3 prodané položky

1.

Thonet
Kruhový secesní stolek Nr. 42

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

2.

Thonet
Kruhový stolek

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

3.

Thonet
Kruhový secesní stolek Nr. 42

Vyvolávací cena ???
Konečná cena ???

Pro zobrazení dalšího obsahu
se prosím registrujte nebo přihlašte

Plán

3 dny 399 Kč
6 měsíců 1 550 Kč
12 měsíců 2 290 Kč
12 měsíců + předplatné Art Antiques 3 050 Kč

Využijte 20% slevu na roční členství ART+ pro předplatitele art antiques. Pro zaslání slevového kódu pište na predplatne@ambitmedia.cz

Předplatit
<