Nejdražší poválečná Toyen za 50 milionů či rekordní Teige
2. května 2024
Text Skřivánek Jan | Datum 18.07.2014
Druhá letošní aukce společnosti Zezula, která se konala v sobotu 21. června, vynesla 1,5 milionu korun. Kupce našla necelá polovina ze šesti set nabízených uměleckých děl a starožitností.
Nejdražším kusem aukčního dopoledne se stal obraz neznámého autora Zjevení anděla pastýřům na poušti. Pozoruhodná, avšak silně poškozená malba z druhé poloviny 19. století vystoupala z 34 na 77 tisíc korun. Ještě výrazněji se bojovalo o dvě serigrafie Andyho Warhola z cyklu Koček, které se z necelých 3 tisíc shodně dostaly až na 21 tisíc korun.
Z nabízených starožitností se nejdráže prodaly párové sošky puttů s píšťalkami, které původně sloužily jako fontány. Oba 70 centimetrů vysoké bronzy z konce 19. století přišly nového majitele na 54 tisíc korun. Za vyvolávací cenu necelých 18 tisíc korun našel kupce keramický putto, alegorie podzimu, od Huberta Kovaříka. Za stejnou částku se prodala i dvoustěnná barokní číše s výjevem dobývání města, česká práce z doby kolem roku 1740. V kategorii nábytku se nejdražším kusem stalo barokizující krbové ostění z růžového mramoru, které se prodalo s mírným nárůstem za necelých 45 tisíc korun. Jednou z položek, o něž se nejvíce bojovalo, byla pistole vyrobená v druhé polovině 18. století v Maroku, která se dostala z 6 na 26 tisíc korun.
2. května 2024Speciální kolekce aukcí mincí a medailí Jiřího Harcuby
29. dubna 2024Auktionshaus im Kinsky, Vídeň, 24. 4. 2024
25. dubna 20242. května 2024
29. dubna 2024
10. května 2022
14. listopadu 2017
5. ledna 2014
24. ledna 2019
22. dubna 2018
20. září 2017