Napříč kategoriemi

Zezula 20. 6. 2015

Brněnská společnost Zezula na své červnové aukci dražila na šest set uměleckých děl a starožitností. Vedle grafik a obrazů byl součástí nabídky i nábytek, šperky, asiatika nebo militaria, přičemž vyvolávací ceny se pohybovaly od jedné koruny (za litinový secesní popelník) do 150 tisíc (za barokní sekretář). Nového majitele našlo 58 procent položek, dohromady za 1,4 milionu korun.

František Kaván: Trojice krajin / 1903

František Kaván:
Trojice krajin / 1903

olej na papíře / à 25 x 30 cm / cena: 177 000 Kč

Největší nárůst zaznamenala trojice olejů na kartonu od Františka Kavána nabízená jako jediná položka. Krajiny z okolí Jičína z roku 1903 se prodaly za 177 tisíc korun, desetinásobek minimálního podání. Důvodem nízké vyvolávací ceny byl hlavně špatný stav maleb, které aukční katalog označuje písmeny C-D. Ceny většiny ostatních obrazů se pohybovaly do deseti tisíc korun. Z prací na papíře se nejdráže prodal akvarel Aloise Wachsmana Panny u zřídla, který vystoupal z 5 na 25 tisíc korun.

V kategorii starožitností nejvyšší ceny dosáhla sada stříbrných příborů pro dvanáct osob od pražského klenotníka Alfréda Pollaka. Soubor v původní dvoupatrové etuji vystoupal ze 71 na 94 tisíc korun. Z dalších výraznějších prodejů lze zmínit intarzovaný stolek značený Emil Gallé, který se prodal za vyvolávací cenu 22 tisíc, nebo barokní konzolové hodiny, které našly nového majitele za 26 tisíc korun. Ze skla a keramiky se nejdráže prodala dvojice lidových džbánů ze začátku 19. století z oblasti Horních Rakous za 13 tisíc korun.

Milionový Šíma i ojedinělá Čapkova plastika online

Weinberg 19. 5. 2024

III. Prémiová aukce umění společnosti Weinberg, online aukce končící v neděli 19. května, měla prodejní úspěšnost zhruba 52 procent. Necelá stovka prodaných děl dohromady přišla na více než 9,4 milionu korun.

21. května 2024
157 milionů korun za unikátní sbírku mincí Václava Bruny

Ohlédnutí za dubnovými aukcemi Macho & Chlapovič

17. května 2024
Opět nejdražší Zoubek i výrazný Hábl

Galerie Art Praha 11. 5. 2024

15. května 2024

Wachsman Alois

Poesie 1932

Poesie 1932

19. listopadu 2015

Kaván František

Co se stalo v Londýně?

Co se stalo v Londýně?

19. června 2011

Arcimboldo 11. 12. 2010

Arcimboldo 11. 12. 2010

11. ledna 2011

Dorotheum 18. 9. 2010

Dorotheum 18. 9. 2010

17. října 2010