157 milionů korun za unikátní sbírku mincí Václava Bruny
17. května 2024
Text Skřivánek Jan | Datum 26.10.2015
Na aukci společnosti Orlys Art Auctions zaměřené na práce na papíře, která se konala v neděli 20. záři, sběratelé a investoři za kresby a grafiky převážně z druhé poloviny 20. století utratili 1,4 milionu korun.
Adriena Šimotová: Zjevení, 1997,
pigment na papíře, 69 x 48,5 cm,
cena: 136 400 Kč
Prodalo se 60 procent z necelých 150 dražených položek, nejdráže pigment na papíře Zjevení od Adrieny Šimotové. Tato práce z roku 1997 inspirovaná Turínským plátnem našla kupce za vyvolávací cenu 136 tisíc korun. Z 36 na 52 tisíc korun pak vystoupal Šimotové rozměrný barevný lept a suchá jehla Hlava k listování z roku 1984.
Za částky kolem 50 tisíc korun se prodaly také hned tři kombinované techniky na papíře a sololitu Ladislava Nováka. Z fotografií, které představovaly pětinu nabídky, se nejdráže, za 42 tisíc korun prodal snímek Jana Svobody Tajemství z roku 1970. Nejdražší položkou současného umění se stal obraz Josefa Bolfa Chodba z roku 2011. Olej na plátně přibližně formátu A4 byl vydražen za 42 tisíc korun.
Ohlédnutí za dubnovými aukcemi Macho & Chlapovič
17. května 2024Bezmála 5 milionů korun vydělala jarní sálová aukce Galerie Art Praha v sobotu 11. května. Prodejní úspěšnost činila 44 procent, za statisícové částky bylo vydraženo celkem deset položek.
15. května 2024Aukce aukcí a Aukční síň Vltavín 25. 4. 2024
6. května 202417. května 2024
15. května 2024
15. července 2021
18. června 2021
1. června 2021
24. května 2015
16. prosince 2013
19. května 2013